czwartek, 12 lutego 2009

Niezwykłe pomysły na akwarium

Hodujecie rybki w akwarium? Ja mam swoje od niedawna, dokładniej od Bożego Narodzenia. W niczym nie przypomina tradycyjnych pojemników szklanych, które nabierały wyglądu po zaaranżowaniu podwodnej przestrzeni, zamontowaniu świateł, filtrów, daszku itp. Dziś wszystkie te akcesoria możecie mieć, łącznie z szufladą na pokarm w jednym. Nie wierzycie, sprawcie sobie lub dzieciom Aqua Box.


Zasiedlone kolorowymi rybkami, wygląda bajecznie. Efekt potęguje niebieskie oświetlenie nocne, lub mleczne znajdującej się nad akwarium diody. Sama się dziwię, że podglądanie tego wodnego świata może być takie fascynujące.

Jeśli w dalszym ciągu uważacie, że akwaria wyszły z mody, mylicie się. Wystarczy popatrzeć, jak zmieniają wygląd wnętrza, tym bardziej, że same stają się designerskim elementem dekoracyjnym. Popatrzcie tylko na to.


Oczywiście akwaria posadowione na szafkach lub innej podstawie są piękne. Na mnie jednak największe wrażenie robią te zamocowane na ścianie, a raczej w niej. Prawda, że wyglądają niezwykle? Mało tego, już choćby poprzez uświadomienie sobie kosztów takiej inwestycji, czynią wnętrze bardziej luksusowym, reprezentacyjnym.
To tylko klasyczne rozwiązania, pomysłów na akwarium jest bez liku. Przekonują o tym choćby poniższe zdjęcia.Na samym niemal końcu ciekawostka: akwarium, które może poprawić mikroklimat w mieszkaniu. Zainstalowana niewielka pompa wodna powoduje nieustanny przepływ wody, która jednocześnie się natlenia. Wygląda to niemal zjawiskowo, co dodatkowo podnosi estetyczny walor tego akwarium.


Oczywiście urządzenie zasilane jest elektrycznie, ale bez obaw. Nawet gdy jest odłączone od prądu, kula akwarium jest napełniona. Z kolei oświetlające je diody nie powodują nagrzewania się wody, czas ich użytkowania jest długi, a pobór energii niezwylke niski.

Tu już tylko zagadka: akwarium czy atrapa?1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Fajne zdjęcia. Ciekawe, ile z tych propozycji dostępnych jest u nas w sklepach?