wtorek, 10 lutego 2009

Podest - sposób na pokój dziecka

Pokoje dziecinne z reguły nie są duże. Tym większe wyzwanie, tak je urządzić, by maksymalnie wykorzystać przestrzeń i funkcjonalnie ją zaprojektować. Tu chyba wszyscy się zgodzicie, że mało które pomieszczenie spełniać musie tyle zadań. Pokój dziecka to przecież zarówno sypialnia, pokój do pracy, do zabawy, jak i przyjmowania znajomych. Jak pogodzić wszystkie te funkcje, żeby w dodatku rozwiązanie się podobało, było zabawnie i oryginalnie?

Dobrym pomysłem może być podest. Dzięki niemu uzyskamy w pokoju podział na strefy, np. sypialną oraz wygospodarujemy specjalny kącik dla dziecka.

Rozwiązania takie, choć nie sztampowe, wymagają trochę przestrzeni. Co zrobić, gdy tej akurat jak na lekarstwo? Może pokój ze schowkiem na łóżko lub pościel w podeście?
W ten mało skomplikowany sposób uzyskujemy całkiem przestronne wnętrze. Tym bardziej, że dzieciakom, a tym bardziej małolatom bardzo podobają się takie nietypowe rozwiązania. Aranżacja, stylizacja pokoju to już osobna sprawa.Nie wiem, jak wam, ale mnie taka ekonomia bardzo się podoba.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

świetny pokój...Ten ostatni.