wtorek, 24 lutego 2009

Pokój w stylu...

Znudził ci się klasyczny wystrój wnętrz? Myślisz o niekonwencjonalnym podejściu w aranżacji pokoju w oparciu o przywiezione z podróży pamiątki?

Rzeczywiście egzotyczne kraje, ich kultura mogą stanowić bogate źródło inspiracji. Świat Orientu, Afryka to przecież miejsca, które kojarzymy z fascynującymi zapachami, dźwiękami i obrazami. Czemu więc nie zatrzymać tych wrażeń na dłużej? Umiejętne połączenie dodatków, kolorów, faktur może z powodzeniem pomóc w stworzeniu egzotycznego klimatu w domowym zaciszu.

Przedstawiam wam kilka pomocnych w tym drobiazgów, które dostępne są nawet w polskich sklepach, choćby online.

Ręcznie wykonane w Wietnamie naczynie z bambusa odznacza się niezwykle starannym wykonaniem, orientalnym stylem oraz egzotyczną elegancją.


Podobnie jak poprzednio, naczynie ręcznie uformowane z gliny, wypalone i ozdobione. Charakterystyczne dla etiopskiego rzemiosła kształt i wzornictwo.

To z kolei unikalny wyrób jemeńskiego rękodzieła - kosze i patery plecione z trawy. Są to artykuły ekologiczne, wytwarzane wyłącznie z naturalnych surowców - traw rosnących w Jemenie. Barwione źdźbła trawy układane są w finezyjne wzory, przy czym każdy wyrób jest wyjątkowy, nie ma dwóch takich samych plecionek.

Ręcznie kute oraz malowane, tradycyjne ikony etiopskie, często przedstawiają chrześcijańskie motywy religijne. Tu motyw Matki Boskiej.

Hebanowe popiersie, przedstawiające afrykańską kobietę.

Przykład figurki rzeźbionej ręcznie w Etiopii. Zwykle przedstawiają one postacie afrykańskich kobiet i wojowników. Wykonane są one z drewna, z dodatkiem naturalnego włosia (pióropusze), metalu oraz skóry.

Brak komentarzy: