wtorek, 4 sierpnia 2009

Kompaktowe stoły i stoliki

Jak maksymalnie wykorzystać przestrzeń w domu, nie mając poczucia, że nie wciśnie się tam nawet łebka szpilki? Odpowiedź jest prosta: meble kompaktowe. Dziś przedstawiam wam propozycje rozmaitych składanych stolików, dzięki którym oszczędzicie miejsce w waszych mieszkaniach.
Numer jeden to nietypowo rozkładany okrągły stół Braun Woodline.

Foto:braunwoodline.com
Jak działa? Tylko popatrzcie.


Kolejne propozycje to rozwiązania mniej lub bardziej nowoczesnych, czasem bardzo odważnych mebli. Wybór wcale nie taki prosty. Ich zaletą najczęściej jest to, że krzesła czy siedziska łatwo schować pod blatem lub w konstrukcji stołu.
Źródło: babyology.com.au
To świetne rozwiązanie do pokoi dziecinnych. Nie dość, że pufy chowane są pod stolikiem, to jeszcze ich wnętrza pomieszczą niejedne dziecięce skarby. Koncepcję krzeseł ukrytych pod blatem wykorzystuje również projekt Hansa Olsena.


Źródło: treehugger.com

Podobne rozwiązania znaleźć możemy w polskich sklepach Ikea.

Do nowoczesnych wnętrz pasować będą bardziej oryginalne mebelki. Co powiecie na takie użytkowe wykorzystanie artystycznej formy?

A może zainspiruje was stolik, którego poszczególne elementy rozkładamy niczym płatki rozkwitającego pączka kwiatowego?


Autorką projektu jest Marta Antoszkiewicz. Inna jej propozycja przypomina raczej kostkę do gry.

Na koniec jeszcze stoliki kawowe. Tu oszczędność przestrzeni uzyskana została dzięki wysuwanym blatom zwiekszającym powierzchnię stolika i chowanym pod nim szufladom do przechowywania, np. prasy itp.

1 komentarz:

zosia pisze...

Takie stoliki widziałam w 4maDesign. Mają nawet szklane stoły, ktore z kawowych zmieniają się w jadalniane. Super.