sobota, 27 czerwca 2009

Ściana w kamieniu

Nierówne (po prostu tragicznie!) ściany remontowanego mieszkania doprowadzić mogą do skrajnej rozpaczy. Główka zaczyna wówczas kombinować, jaki materiał dać na ścianę zamiast grubej warstwy tynku, żeby w końcu było równo. Może kamień albo choć jego imitację?

Poniższe zdjęcia przekonują mnie, że kamień na ścianie czy ściana w kamieniu wyglądać może całkiem nieźle. Co wy na to?

Tu niespodzianka, wykończenie takiej ściany to koszt tapety. Za rolkę o wymiarach 0,53 x 10 m zapłacimy ok. 39 zł.

Powyżej kolejna imitacja - dekoracyjny panel ścienny. Układając go na ścianie czy nawet suficie przyspieszymy tempo wykończenia pokoju, ale cena tego ekspresu jest niemała, raptem 995 zł za płytę o powierzchni 2,85 x 1,3 m. Przyznam, że łazienka tak wykończona wygląda interesująco.

Okazuje się też, że kamień we wnetrzu wygląda znakomicie i wręcz ciepło. Efekt ten łatwo osiągnąć, stosując ciekawe refleksy świetlne.

Niestety, wykonanie ściany tylko w imitującej kamień płytce gresowej to koszt ok. 100 zł/m2. Natomiast za metr kwadratowy płytek łupkowych z kamienia naturalnego przyjdzie nam zapłacić od 300 zł. Czy taki widok wart jest tej ceny? Sama nie wiem. Jak sądzicie?Jak widać, łamany nieobrobiony kamień czy jego imitacja w postaci dekoracyjnych tapet lub paneli, mogą dać ciekawy przestrzenny efekt nawet na ścianie w mieszkaniu.

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

gdzie są takie sklepy z tym ?
pozdrawiam :)

Modern Lokum pisze...

Właściwie wszystkie materiały dostępne są na allegro, jak również w większych sklepach, np. Leroy Merlin itp.

Anonimowy pisze...

Może i faktycznie zamiast kamienia można położyć tapetę, ale czy warto za każdym razem patrzeć na to ze świadomością, że to tylko tapeta? I tłumaczyć każdemu, kto do niej podejdzie, że to jednak nie kamień? ;) Ja sądzę, że warto czasem dłużej poczekać na coś, nazbierać więcej pieniędzy i przez parę ładnych lat cieszyć się pięknym wnętrzem, a nie jego imitacją :)

GoYourOwnWay pisze...

Warto postawic na kamień! Piękne, oryginalne mozaiki kamienne można znaleźć na www.industone.pl , polecam ! Duży wybór, maja atrakcyjne ceny :)

Mateusz Domański pisze...

Bardzo mi się podoba taka ściana imitująca kamień i ja również będę chciał coś podobnego u siebie zrobić. W sumie salon wykonany w stylu industrialnym http://www.homeinspiration.pl/salon-w-stylu-industrialnym/ jest bardzo fajnym rozwiązaniem i jestem zdania, że to to jest po prostu ładne.