środa, 15 kwietnia 2009

Pokaż mi, jak mieszkasz a powiem ci, kim jesteś...

Wiosna to najczęściej ten czas, kiedy dojrzewające w nas jesienią i zimą marzenie o własnym domu, ma w końcu szansę się ziścić. Ale najpierw każdy staje przed pytaniem: Jaki projekt?
- Coraz częściej inwestor poszukuje projektu domu odpowiadającego jego ideom, stylowi życia, gustowi lub zwyczajom. „Pokaż mi, jak mieszkasz, a powiem ci, kim jesteś”. – mówi Robert Pierzchała Dyrektor Marketingu ARCHETON Sp. z o.o.

Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, każdy z nas organizuje sobie przestrzeń, najbliższe otoczenie według własnych potrzeb i możliwości, realizując własne wizje i marzenia. Dom to nie tylko miejsce do mieszkania, ale przestrzeń, która po części podkreśla też naszą osobowość.

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, pracownia projektowa Archipelag postanowiła ułatwić wybór inwestorowi. Tak powstała zróżnicowana kolekcja, którą tworzą: FUTURA, EKO, NEO, LUX, NATURA.

I tak, FUTURA dedykowana jest dynamicznym wizjonerom, którym do gustu przypadnie niekonwencjonalna plastyka, dbałość o detal i nowoczesna forma. Domy są proste i funkcjonalne, ale nie zawsze zrywają z tradycyjną bryłą. FUTURA to nowe technologie w budownictwie oraz różnorodne sposoby wykorzystania odnawialnych źródeł energii.Ci, którzy żyją w zgodzie z naturą, pragną w jak najmniejszym stopniu oddziaływać na biosferę, powinni obejrzeć Kolekcję EKO. Projekty tych domów zostały pomyślane tak, aby ich eksploatacja, a zwłaszcza ogrzewanie, pochłaniały jak najmniej energii. Bryły budynków są zwarte, bez balkonów i lukarn w dachu; duże przeszklenia elewacji nasłonecznionych kontrastują z zabudowanymi elewacjami północnymi.

Dla kontynuatorów sprawdzonej tradycji „nowoczesnej prostoty” w architekturze wymarzona jest Kolekcja NEO. Nieskomplikowane elementy ornamentyki architektonicznej stanowią w niej: metalowe balustrady, szklane daszki, okna bez dodatkowych podziałów.

Zwolenników bogatego zdobnictwa w architekturze usatysfakcjonuje Kolekcja LUX. Detale wykończeniowe w tej kolekcji nawiązują do okresu klasyki: opaski wokół okien, kute balustrady czy okna z podziałami.Kolekcja NATURA jest dedykowana szczególnym warunkom inwestycyjnym na obszarach objętych ochroną krajobrazu. Specjalnym elementem tej kolekcji są domy w technologii bala drewnianego. Cechy bryły – detale w klimacie rustykalnym: drewniane słupki i balustrady, okiennice, ganki; kalenica o długości 1/3 dachu, kąt nachylenia dwuspadowego dachu 35 stopni – spełniają większość warunków stawianych budynkom jednorodzinnym na terenach parków krajobrazowych czy Natura 2000.Źródło: Archipelag

Brak komentarzy: