czwartek, 2 kwietnia 2009

Transparentny zestaw: krzesło i stół

Meble jak duchy w domu..., raz są, innym razem ich niemal nie widać. Wszystko za sprawą światła, które bawi się transparentną materią szkła. Jak wam się podoba taka koncepcja?

Stoliki Johna Brauera to faktycznie czysta iluzja, sprawiają bowiem wrażenie jakby obrus spływał z niewidzialnego blatu… Te ręcznie wytwarzane z akrylu przezroczyste mebelki to znakomita propozycja do wnętrz nowoczesnych albo dla tych, którzy lubią takie efekty optyczne. Jak dla mnie to zbyt krucha forma, by mogła znaleźć zastosowanie w moim domu, ale przypuszczam, że niejednej osobie pomysł się spodoba. Trudno mu bowiem odmówić oryginalności. Dla informacji zainteresowanych dodam, że stoliki dostępne są w dwóch rozmiarach i kolorach (dostępne w Deco24.pl w cenie od 943 zł do 1311 zł). Do wyboru mamy opal lub wersję transparentną.

Do kompletu dokupić możemy równie przezroczyste krzesło. To z kolei zostało zaprojektowane dla Kartell przez włoskiego designera Philippe Starcka. Jego Louis Ghost to, zdaniem znawców tematu, kwintesencja barokowego wzornictwa w stylu Ludwika XV. Popatrzcie.


Krzesła dla "niedowidzących" dostępne są na szczęście w kilku opcjach kolorystycznych, które ułatwią ich identyfikację w pomieszczeniu. Jeśli propozycja przypadła wam do gustu, przekonajcie się sami, że nie zawsze jest to łatwe.

Mnie jeszcze zastanawia jedno: takie mebelki wymagają chyba nieustannego czyszczenia, bo wszędzie zostają chyba ślady i odciski palców, ale może sie mylę...?

2 komentarze:

Adrian Pawlak pisze...

Uwielbiam meble designerskie, które idealnie pasują do mojego nowoczesnego mieszkania. Przeważnie w taki asortyment zaopatruję się w dobrych sklepach online, z uwagi na duży wybór. Jednym z moich ulubionych jest DKwadrat. Ostatnio zamawiałem tam kilka salonowych krzeseł z tworzywa - https://dkwadrat.pl/pl/menu/meble/krzesla/krzesla-z-tworzywa-1684.html. Krzesła Flato odznaczają się modnym, osobliwym wyglądem i są bardzo wygodne.

Dagmara Fafińska pisze...

Ja akurat jestem wielką zwolenniczką posiadanie różnych krzeseł w domu i mam je praktycznie w każdym pomieszczeniu. Całkiem niedawno także kupowałam krzesła domowe https://dominova.com.pl/krzesla-domowe które jak dla mnie są doskonałym wyborem do każdego wnętrza.