piątek, 13 listopada 2009

Nieskazitelna biel kuchni Stockholm

Szwedzka architektoniczna geometryczna prostota i surowość stały sie inspiracją dla RUST Design w trakcie prac nad projektem kuchennym Stockholm (Mebel Rust). Efekt? Kuchnia utrzymana w klimacie chłodnego, sennego świtu o smaku porannej kawy...
Stockholm utrzymano w stonowanej kolorystyce – dominuje biel i lakier dający efekt mieniącego się w słońcu śniegu o nazwie „DIAMOND SNOW”. Brak zbędnych elementów dekoracyjnych, klasyczna symetria i umiarkowanie z jednej strony, nowoczesna technologia z drugiej. Kuchnia wyposażona jest w nieskazitelny i idealnie gładki szklano-satynowy blat, który posiada wyjątkową cechę - jest atłasowy w dotyku.

W Stockholmie nie trzeba się schylać … dzięki umieszczeniu piekarnika na wysokości ok. 90cm nareszcie nie trzeba się gimnastykować przy doglądaniu przygotowywanych potraw. Należy również zwrócić uwagę na sposób jego otwierania- na bok. Zrezygnowano z tradycyjnego modelu otwieranych drzwi na dół, dzięki czemu mamy ułatwiony dostęp do piekarnika i umieszczonych tam blach do pieczenia.Bezpośrednio pod szafkami kuchennymi znajduje się system oświetleniowy włączany ruchem dłoni. Aby cieszyć się ciepłą wiązką światła wystarczy zbliżyć dłoń do jego źródła. Światło współgra ze specjalnym wykończeniem ściany nad blatem.Meble wyposażone zostały w system bezuchwytowy w wykończeniu stali nierdzewnej. To designerskie rozwiązanie podkreśla jeszcze bardziej wyjątkowy i minimalistyczny charakter mebli Stockholm. Zaletą takiego rozwiązania jest łatwość i wygoda w utrzymaniu czystości – brak uchwytów sprawia, że w meblach nie ma zakamarków, w których mogłyby się gromadzić okruszki oraz trudno dostępnych miejsc podatnych na zabrudzenia. Zastosowanie bezuchwytowego systemu pozwala uniknąć nam również uderzeń o wystające uchwyty.W niszy nadblatowej znajduje się wygodna szafka z przesuwanymi szklanymi frontami. Możemy w niej ukryć wszystkie akcesoria, które powinny być zawsze pod ręką. Dzięki temu mamy zagwarantowany łatwy dostęp do schowanych w szafce przedmiotów, a także… idealny porządek na blacie. Frontowa cześć wyspy kuchennej wzbogacona została o funkcjonalne półki – idealne na szkło i elementy dekoracyjne. W efekcie otrzymaliśmy funkcjonalną, minimalistyczną i nowoczesną kuchnię.
Foto: Mebel Rust
Źródło: Agencja Noa Marketing & Pr Solution

1 komentarz:

Justyna pisze...

to mogłaby być moja kuchnia!...bez poprawek.