środa, 4 listopada 2009

Sezamie, otwórz się!

Jak powinna wyglądać garderoba? To nie tylko kwestia gustu, ale i funkcjonalności. Najwygodniejsze jest urządzenie jej tuż przy sypialni albo w pomieszczeniu przechodnim, łączącym sypialnię i łazienkę. Jednak takie rozwiązanie wymaga uwzględnienia już na etapie projektu domu. Dzięki temu nie trzeba będzie później myśleć o przeróbkach i wydawać pieniędzy na postawienie dodatkowych ścian działowych itp.

Garderoba ma swoje zalety. W dodatku jest często tańszym rozwiązaniem niż gotowe szafy albo te, robione na indywidualne zamówienie. Mnie przekonuje pojemność dobrze zaplanowanego pomieszczeniu, gdzie łatwo wszystko znaleźć, bo panuje w nim porządek.

Jest coś jeszcze... W garderobie możemy schować nie tylko sezonowe i aktualnie potrzebne ubranie, ale nawet deskę do prasowania czy kosz na bieliznę, która wyprana czeka po prostu na nasz dobry humor i wyprasowanie... Tutaj znajdzie się miejsce na przedmioty, których upchnąć nie da się gdzie indziej, np. plecaki, rolki, narty, a nawet gitarę... jak u mnie:)

A jaka powinna być garderoba, waszym zdaniem? Może dyskretna, nie zdradzająca swojej funkcji, jak ta na zdjęciu poniżej?Brak komentarzy: