poniedziałek, 25 stycznia 2010

Meble z tektury

Jak się okazuje, awangardowe wzornictwo skandynawskie znajduje godnych naśladowców w Polsce. Ostatnio przeszukując allegro trafiłam na polskie meble z tektury falistej. Te, zainspirowane m.in. pomysłami Franka O' Gehrego, powstają na naszym rynku od 2000 roku.

"Idea carton" to nic innego jak przyjazny środowisku design, jakim niewątpliwie są ręcznie wytwarzane meble o fantastycznych kształtach. Te lekkie, o płynnej linii krzesła i stoliki są wbrew pozorom trwałe i funkcjonalne. Nie odkształcają się, są trudno palne, a więc bezpieczne w użytkowaniu. Mają dodatkowo jeszcze tę zaletę, że w każdej chwili łatwo je przesunąć, by przemeblować mieszkanie.


Takie mebelki są rewelacyjnymi eleganckimi gadżetami, które znakomicie sprawdzą się w roli awangardowego akcentu w nowoczesnym, bezpretensjonalnym wnętrzu.
Aż trudno uwierzyć, że to delikatne siedzisko uginając się lekko pod ciężarem, nadal nic nie traci ze swojej lekkości i z godnością znosi ciężary do130 kg.

Co wy na to? Czy nie wygląda to jak taka całkiem "surowa" Ikea? Ta zdaje się nie narzeka na brak klientów, ale to chyba raczej wynik niewygórowanych cen. Tymczasem designerskie krzesełka do tanich nie należą. Zainteresowani ich posiadaniem muszą zapłacić od ponad 300 do nawet 800 złotych.

Foto: Ideacarton

O innych meblach z Wave Line przeczytacie tutaj

2 komentarze:

Adrian Pawlak pisze...

Krzesła z tektury są doskonałym dodatkiem do każdego wnętrza zaaranżowanego w nowoczesnym stylu - https://dkwadrat.pl/pl/menu/meble/krzesla/krzesla-z-tektury-2073.html. Nie odbiegają one pod względem użytkowym od swoich odpowiedników, wykonanych z tworzyw sztucznych lub drewna. Są bardzo wygodne i zapewniają optymalny komfort. Na rynku pojawia się co raz więcej atrakcyjnych modeli krzeseł tekturowych, różniących się przede wszystkim stylem wykonania i zastosowaniem różnorodnych dodatków.

Marta Wiśniewska pisze...

W ostatnim czasie z tego co wiem to meble z tektury stają się co raz bardziej popularne. Moim zdaniem jest to dość ciekawe rozwiązanie i połączenie nowoczesnych mebli z tradycyjnymi http://abc-augustow.pl/mieszanie-styli-wystroju-wnetrza-mozna-polaczyc-tradycje-nowoczesnosc/ co zarazem bardzo mi się podoba. Jetem przekonana, że w końcu i takie coś trafi do mnie do domu.