środa, 27 stycznia 2010

Szafka na buty

Szafka na buty raczej nie jest zmartwieniem posiadaczy przepastnej garderoby, gdzie buty mają po prostu swoją z góry wyznaczoną przestrzeń. Co innego, gdy trzeba z głową zagospodarować niewielki przedpokój, gdzie brakuje miejsca na szafę czy najmniejszy nawet mebel. A buty gdzieś trzymać trzeba, by nie zalegały na podłodze czy na progu. Bohaterami dzisiejszego wpisu będą więc najróżniejsze szafki na buty, dostępne w polskich sklepach.Mój wybór padł na nie zabierające przestrzeni nowoczesne meble wykonane z wysokogatunkowej blachy, pokryte wysokiej jakości farbą proszkową. To jedno z tańszych rozwiązań, za mebel o wymiarach 51 x 168 x 15 cm (!) zapłacimy na allegro jedynie 255 zł.

Rozumiem jednak, że nie każdemu taka koncepcja wystroju może odpowiadać. Choć przyznacie chyba, że pomysł sam w sobie jest niezły. Do wyboru na szczęście mamy szafki na buty 3, 4, 5 komorowe nie tylko z blachy, ale i płyty mdf lub litego drewna. Ich niewielkie rozmiary pozwalają umieścić je nawet w niewielkim przedpokoju.


Szafkę taką należy zamontować do ściany, co zapewni jej stabilność. Jeśli z jakiegoś powodu mebel nie może stać na podłodze, równie dobrze możemy zawiesić go na ścianie. Jedna komora mieści od 3 do 4 par butów.

Równie ciekawym pomysłem jest zainstalowanie w przedpokoju Pucybuta. Tak bowiem nazwana została ławka ze schowkiem na buty lub akcesoria do ich czyszczenia. Wykonana z litego buku, w jednym z pięciu dostępnych w ofercie kolorów kosztuje ok. 450 zł.Na koniec kilka innych propozycji na przechowanie butów. Meble z drewna orzechowego są dość uniwersalne, zwłaszcza, że w sklepach dostępne są całe serie genialnie komponujące się ze sobą w przedpokoju czy łazience.


Wieszak, 180 zł i 270 zł.


Ławka, 199 zł.


Siedzisko ze schowkiem lub kosz na bieliznę, 135 zł.


Komoda, 165 zł.


Szafka na buty, 219 zł.

Tam, gdzie nic się nie da wcisnąć, warto zastanowić się nad tak prostym rozwiązaniem, jakim jest teleskopowy stojak na buty. Ten, za ok. 90 zł, pomieści 48 par i zajmie naprawdę niewiele miejsca. Jego wielką zaletą jest to, że aby go zainstalować, nie trzeba nic wiercić. Teleskopowa metalowa rura sięga do 2,9 m, a średnica stojaka wynosi zaledwie 31 cm. Taki mebel można praktycznie wszędzie wcisnąć.


Jeśli któreś z rozwiązań przypadło wam do gustu, wystarczy poszukać na allegro. Tam chyba jest wszystko... Oczywiście kupujcie tylko od sprawdzonego sprzedawcy:)

1 komentarz:

SpotlightBlog pisze...

Pierwsza szafka do idealny model dla mnie. Juz sie zabieram do szukania jej na allegro. Dzięki!!!