czwartek, 11 lutego 2010

Ściany z klasą - dziś tapety winylowe

Wiadomo, ściany w domu ważna rzecz. Jeszcze ważniejsza, jak je odpowiednio wyeksponować, by mieszkanie nie okazało się mało przytulne czy bez wyrazu. Oczywiście można poprzestać na malowaniu, jednak oferta rynkowa jest na tyle różnorodna, że wielu pomyśli o zakupie tapety.

Nie namawiam was do użycia tych najtańszych, zwykłych. To pozornie ekonomiczne rozwiązanie. Lepiej już sięgnąć po tapety winylowe. Te na ogół składają się z dwóch warstw: winylu właśnie i tekstylnego podkładu stabilizującego. Dzięki temu okleiny są niezwykle wytrzymałe mechanicznie.

Poniżej propozycje zastosowań firmy Vescom.

Dlaczego Vescom? Otóż producent ten gwarantuje, że jego tapety są zabezpieczone środkiem BioPruf®, co zapobiega rozwojowi drobnoustrojów takich jak grzyby, roztocza, pleśnie i bakterie. Dodatkowo są one o wiele szersze niż zwykłe tapety w rolkach. Ich przeciętna szerokość to 130 cm. W praktyce szerokość oklein waha się od 110 cm do 270cm. Natomiast najmniejszą jednostką handlową jest 1mb.

Do wyboru mamy również okleiny tekstylne tkane, wykonane z włókien naturalnych czy włókniny. Te zabezpieczone są Teflonem, który chroni je przed przypadkowym zaplamieniem kolorowymi płynami.

Na koniec warto zaznaczyć, że wszystkie okleiny Vescom sklasyfikowane są w dwóch kategoriach odporności ogniowej. W zależności od kolekcji, są one niepalne lub trudnozapalne, co pozwala na stosowanie ich we wszystkich rodzajach budynków oraz pomieszczeń przeznaczonych na pobyt stały lub czasowy ludzi.

Fot. Vescom Polska sp. z o.o.


Brak komentarzy: