wtorek, 30 listopada 2010

Kamień inspiracją dla wnętrza

Pomysłów na wykończenie i udekorowanie domu jest całe mnóstwo. Producenci różnego rodzaju ozdób prześcigają się w kreowaniu coraz to nowszych projektów, które możemy wykorzystać do stworzenia wystroju o spójnej kompozycji.

Bez względu na to, czy wprowadzasz się do nowego domu, czy chcesz tylko wizualnie odświeżyć wnętrze, sposób wykończenia ścian jest elementem, od którego zależy bardzo wiele. Choć o tym, czy zaplanowana aranżacja się powiedzie, niejednokrotnie decydują detale, to jednak często właśnie duże powierzchnie ścienne stanowią podstawę przeprowadzenia udanej metamorfozy wnętrza.

Poszukując idealnego materiału do wykończenia ścian w pokoju dziennym czy korytarzu, stajemy najczęściej przed wyborem dwóch opcji: farby lub tapety. W łazienkach i kuchniach prym wiodą płytki ceramiczne oraz cieszące się ostatnimi czasy coraz większą popularnością szklane tafle. Szeroki wybór dostępnych na rynku elementów wykończeniowych może przyprawić nas o zawrót głowy. Jeśli jednak poszukujemy materiałów o wyrazistej fakturze, wytrzymałych, ciepłych w dotyku i jednocześnie łatwych w montażu, powinniśmy rozważyć jeszcze jedną opcję – kamień dekoracyjny. Dostępny w postaci płytek o zróżnicowanej wielkości, kształcie, kolorystyce i strukturze kamień dekoracyjny pozwoli nam w sposób wyjątkowy osiągnąć efekt przytulnego mieszkania.Od Modern LOKUMOd Modern LOKUMOd Modern LOKUMOd Modern LOKUM
Gładkie, szklane powierzchnie oraz wszechobecny minimalizm form i kolorów z pewnością mają w dzisiejszych czasach wielu wielbicieli. Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że pomieszczeń utrzymanych w takim stylu raczej nie nazwiemy przytulnymi. Czy zatem kamienna dekoracja ścienna, nawiązującego swoim wyglądem do skalistych murów, nie ochłodzi wizualnie aranżowanego wnętrza? Choć skały kojarzą nam się z surowością i nieprzystępnością, płytki kamienia dekoracyjnego Relief® firmy Bruk-Bet® to samo ciepło. Pastelowe barwy, lekko chropowata powierzchnia i nieregularne kształty stanowią zaprzeczenie naturalnej, kamiennej oziębłości. Przypominający skalisty stos kamień dekoracyjny Tatry® z serii Relief® doskonale spisze się jako dekoracja bądź na całej powierzchni ściany, bądź tylko na wybranym jej fragmencie. Chociaż jasne kolory kamienia nie przytłaczają pomieszczenia, pamiętać powinniśmy o tym, że w niewielkich mieszkaniach kamień dekoracyjny prezentuje się atrakcyjniej np. na jednej ścianie lub tylko jako okładzina kominka. W przypadku większych pomieszczeń, możemy pozwolić sobie na rozleglejsze zastosowanie skalistej dekoracji.Od Modern LOKUMOd Modern LOKUMOd Modern LOKUMOd Modern LOKUMOd Modern LOKUM

Coraz chłodniejsze dni sprawiają, że przebywanie w przytulnym domu staje się dla nas jeszcze milszym wypoczynkiem. Przemyśl zatem, czy wybranego, jesiennego lub zimowego weekendu nie warto poświęcić na stworzenie stylowej, a jednocześnie ciepłej dekoracji ściennej, którą będziesz mógł cieszyć się przez długie lata.

Foto: Bruk-Bet

Brak komentarzy: