poniedziałek, 17 października 2011

Dekoracje wnętrz: obrazy, grafiki i artefakty Izabeli Ołdak

Mieszkanie lub dom właściwie już urządzone, bo wyposażone w konieczne meble i sprzęty, a jednak czegoś brakuje... No właśnie, tym czymś, co stanowi o efekcie końcowym, zamykającym często żmudny proces aranżacji wnętrz, jest dobór odpowiednich dodatków i dekoracji. O czym mówię? O ubraniu ścian w grafiki, zdjęcia, obrazy itp. Pusta ściana jest przecież godną uwagi przestrzenią. Dlatego dziś zdjęcia łazienki, jadalni, kuchni czy salonu, gdzie abstrakcyjna grafika nadaje przestrzeni mieszkalnej ostatecznego sznytu, nietuzinkowego charakteru.

Poniżej prace Izabeli Ołdak, która swe abstrakcyjne formy traktuje jako parabolę rzeczywistości. Artystka o swej twórczości mówi: "Świat dookoła zbudowany jest w oparciu o struktury, modele i wzory". Tę filozofię doskonale widać w jej projektach, które mnogością i różnorodnością elementów nie tylko przykuwają wzrok, uwagę, ale podświadomie pozwalają na własne odczytanie symboli i subiektywność skojarzeń.Szklana mozaika w łazience, projekt Izabeli Ołdak.


Taka "zakręcona" ściana w salonie skutecznie przykuje uwagę gości.


Mozaikowe motywy kuchenne na poliwęglanie.


Tym razem abstrakcyjna grafika na tapecie.


Tutaj dekoracyjne panele zdobią artystyczne naklejki.


W mozaikowe dekoracje ubrać można nawet drzwi przesuwne ...
Panel telewizyjny wcale nie musi być banalny. Taka grafika stanowi interesującą oprawę ekranu.


Tym razem wydruk na poliwęglanie w roli obrazu na ścianie salonu.

Wspólny ton połączonej z jadalnią kuchni nadaje abstrakcyjna tapeta na ścianie oraz obraz na poliwęglanie.

Ten sam wzór wykorzystany na ścianie w łazience, zarówno na tapecie, jak i na szklanej mozaice.


Jak oceniacie te praktycznie nieograniczone możliwości zastosowań grafiki w aranżacji wnętrz? Jeśli podobają się wam takie rozwiązania, zajrzyjcie do internetowej galerii ArtDebiutant.com. Znajdziecie tam nie tylko prace Izabeli Ołdak, ale również wielu innych artystów.

Brak komentarzy: