niedziela, 16 października 2011

Mały wąski pokój urządza Sergi Mengot

Po raz kolejny garść pomysłów na to, jak zagospodarować mały pokój dziecka, aby maksymalnie i funkcjonalnie wykorzystać każdy centymetr niewielkiej przestrzeni. Tym razem zdjęcia przedstawiają propozycje hiszpańskiego mistrza dizajnu. Sergio Mengot to mieszkający na co dzień w Barcelonie młody projektant wnętrz.


Pokój niebieski albo beżowy to chyba dobry pomysł w przypadku starszych dzieci, chłopców.


Różowy dla księżniczek...


Energetyczny pomarańczowy...
A może orzeźwiająca limonka wyciszona bielą i beżem mebli?Czerwony pokój bywa ryzykowny, ale stłumienie barwy i jej przełamanie bielą ścian lub mebli powinno wystarczyć...
A co powiecie na taki jasny, pastelowy pokój dla dziewczynki?
Tu wersja nieco bardziej zdecydowana kolorystycznie.
Na koniec znów limonka...

9 komentarzy:

Justyna pisze...

aranżacje naprawdę inspirujące i można spokojnie wykorzystać te inspiracje do małych pokoi w blokach...dziękuję z tego posta i przybliżenie postaci projektanta!

Anonimowy pisze...

Witam, proszę o pomoc!! Gdzie mogę kupić takie łóżka?

Anonimowy pisze...

No właśnie! Gdzie można kupić takie meble. Widzę je już na którejś stronie,ale żadnej informacji o producencie,czy sprzedawcy!
Ola

Modern Lokum pisze...

Opublikowałam te zdjęcia z myślą, że pomogą w aranżacji małych pokoi. Obawiam się, że żaden z polskich producentów nie ma w swojej ofercie takich zestawów, bo to projekty Mengota. Podobny zestaw można wykonać na zamówienie. W przypadku zainteresowania służę pomocą: blogmodernlokum@gmail.com

Anonimowy pisze...

Aranżacje super!!! Na prawdę !!! Pytanie mam tylko jedno. Ciekawe gdzie na nich umieszczono grzejniki, które przeważnie w blokach mieszkalnych w tak małych pomieszczeniach wiszą pod oknem ( zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami ) ??? Urządzić pokój 9m2 ( wg powyższych przykładów) dla dwóch małych dziewczynek nie jest problemem ,ale pokój 9m2 z grzejnikiem - juz tego nie ułatwia.

Modern Lokum pisze...

Rzeczywiście propozycje hiszpańskiego projektanta, zapewne z racji innego klimatu, nie uwzględniają polskich realiów i umieszczanego zwykle pod oknem kaloryfera:)
Specjalnie dla ciebie już wkrótce postaram się jednak o pomysły na małe pokoje z uwzględnieniem tego detalu:)

Unknown pisze...

http://giznet.pl/skladane-lozko-pietrowe-oszczedza-przestrzen-i-rujnuje-domowy-budzet/

Unknown pisze...

http://www.sklep.meble.pl/p204434,lozko-pietrowe-skladane.html

Marta Wiśniewska pisze...

Właśnie w przypadku małych powierzchni zawsze pojawia się problem ustawiania mebli. Moim zdaniem bardzo ważne jest to, aby mieć dobry pomysł na fajną organizację przestrzeni http://www.quadrat.pl/5-sposobow-na-lepsza-organizacje-przestrzeni/ gdyż to właśnie wtedy możemy mieć w pełni kontrolę nad naszymi meblami.