sobota, 22 października 2011

Uniwersalność kamienia w aranżacji wnętrz

Kamień w aranżacji wnętrz jest materiałem niezwykle uniwersalnym, a przez to popularnym. Praktycznie nie ma większych przeciwskazań, by zastosować go wszędzie. Nie należy się więc dziwić, gdy widzimy nie tylko ściany z kamienia w salonie, kuchni czy łazience albo obudowy kominków, wykończone kamieniem nadproża itp.
Choć większość kamieni jest trwała, zachowując niezmieniony wygląd przez lata, to jednak pamiętać należy o impregnacji, która pozamyka wszelkie pory i sprawi, że łatwiej uda się utrzymać je w czystości.
Jakie są aktualne trendy wykorzystujące kamień w aranzacji wnętrz? W minimalistycznych koncepcjach znajdziemy na ścianach wapienie, łupki, bazalty i granity. Często to również one stanowią oprawę kominków.

Jeśli zastanawiamy się nad wyborem kamienia do łazienki, raczej unikajmy kładzenia na ścianach wapieni, bo te chłoną wodę. Nie wybierajmy też do brodzika kamieni polerowanych, ale szlifowane, które uchronią nas przed poślizgnięciem na mokrej podłodze.Co jeszcze trzeba o kamieniach wiedzieć? Kamienna podłoga z polerowanego marmuru, granitu, wapienia czy łupka nie stanowi żadnej przeszkody dla ogrzewania podłogowego.
Czas na prezentację wnętrz wykorzystujących naturane piękno kamienia:)

Kamienna ściana z kominkiem w salonieWykończony w kamieniu kominek w łazience. Prawda, że przytulnie ?Kamień na ścianach w sypialni, "ocieplony" został drewnem sufitu i podłogiTym razem obłożone kamieniem nadproże wyraźnie nawiązuje do podobnych elementów wykończeniowych w kuchni


Ściana w kamieniu w jadalni
Na koniec zostawiłam zdjęcie piwnicy w kamieniu i drewnie. Czy tylko mnie się podoba takie potraktowanie tego pomieszczenia?

Brak komentarzy: