czwartek, 23 lutego 2012

2 in 1: basen jak kino

Marzycie, by mieć prywatny basen? Pomysł godzien uwagi, jeśli zapomnimy o mało przychylnym klimacie, który często nawet latem zapomina ogrzać nas ciepłym słońcem. Z tego powodu inwestowanie w basen zewnętrzny, np. w ogrodzie, nie wydaje się racjonalne, jeśli nie będzie on wykorzystywany zbyt często w ciągu całego roku. Co innego, gdy basen z podgrzewaną wodą zlokalizujemy wewnątrz budynku, np. na poziomie piwnicy albo jeszcze lepiej, na przeszklonym parterze, skąd kąpiący się będą mieć widok na zieleń wokół domu.

A co, kiedy i ta całoroczna (z założenia) przyjemność się znudzi albo stwierdzimy w pewnym momencie, że kosztuje nas zbyt wiele? Na pomysł ciekawej transformacji trafiłam tutaj: Indoor Pool Transformed into a Home Theater :: Interior Design Photos New Ideas Exhibition.
Okazuje się, że pomieszczenie z basenem łatwo zmienić w pokój telewizyjny czy jak kto woli, w domową salę kinową. W tym celu wystarczy przesłonić okna elegancką, grubą tkaniną w roli zasłony zaciemniającej, a nieckę basenu wyłożyć wykładziną dywanową...
Jak wam się podoba taki sposób na efektywne wykorzystanie powierzchni mieszkalnej?

Brak komentarzy: