wtorek, 29 maja 2012

Kamień we wnętrzu - jasny czy ciemny?

Nieregularny rysunek lica ściany już sam w sobie stanowi ozdobę, a niejednolity układ okładziny tworzy dynamiczną kompozycję, nadając aranżacji interesujący i nietuzinkowy wygląd. Przy odpowiednio dobranym oświetleniu, kamień zbuduje wyjątkowy "teatr" światłocieni, które wzbogacą każdą przestrzeń. Przykładowo, wewnętrzny kamień dekoracyjny w kolorze złamanej bieli wprowadzić może element niderlandzkiego szyku.
Kamień Limburg w salonie, Master Stone
Jasny kamień w salonie, Stone Master
Kamień w gabinecie, Stone Master


Jasna okładzina najlepiej komponuje się z nowoczesnym wyposażeniem, wyrazistymi kolorami i ciemnym drewnem. Produkt sprawdzi się również we wnętrzach inspirowanych naturą i stylem eko, gdzie kamień łączy się z naturalnymi materiałami takimi jak drewno czy len. Kamień Limburg Sahara spektakularnie prezentuje się w asyście roślin doniczkowych, będąc doskonałym elementem ogrodu zimowego. 
Kamień Bergamo w salonie, Stone Master

Z kolei kamień Arizona (w dwóch interesujących wyrazistych kolorach: grafit i krem) sprawdzi również się we wnętrzach domów, w których poprzez ciekawy układ oświetlenia oraz zdecydowaną kolorystykę towarzyszącą aranżacji przywodzimy na myśl unikalny klimat stylu kolonialnego. 

Kamień Arizona, Stone Master
Kamień w nowoczesnym wnętrzu, Stone Master

Gdzie sprawdzi się ciemny kamień? Chłodne barwy sprawdzą się zarówno w aranżacji wnętrz minimalistycznych, gdzie kamień łączy się ze szkłem i stalą, jak i we wnętrzach stylizowanych, pałacowych, z ciężkimi tkaninami czy antycznymi meblami.  
Kamień i drewno, newhomedecoration.info

Grafitowy kamień Bergamo to produkt inspirowany naturą północnych Włoch, przeznaczony do dekoracji minimalistycznych oraz nowoczesnych wnętrz. Okładzina zrywa ze stylem prostych, regularnych wzorów, wprowadzając nutkę awangardy kompozycyjnej, poprzez nadanie gładkiej płaszczyźnie delikatnego efektu trójwymiarowości.  
Ściana w ciemnym kamieniu Bergamo, Stone Master
Ściana w kamieniu, e-maildir.com
Kamień w sypialni, bedroominteriordesign.org.
Kamień w łazience, modize.com

Czytaj więcej:

Kamień w mieszkaniu

Kamień inspiracją dla wnętrza

Uniwersalność kamienia w aranżacji wnętrz

Mozaika w stylu BELLE EPOQUE

1 komentarz:

Unknown pisze...

Jak namierzyc obraz z 1 wszego zdięcia ?? uliczki latarnie i stare miastp??
wisi na kamieniu Kamień Limburg w salonie, Master Stone