wtorek, 26 czerwca 2012

Metamorfozy wnętrz

Dziś przykład metamorfozy wnętrz mieszkania w bloku z końca lat 80., więc zdjęć będzie więcej niż zwykle:)


REMONTY, USŁUGI BUDOWLANE: TEL. 504 600 329

Na początek kuchnia. 

Nowi właściciele zdecydowali pozostawić stare płytki na ścianie i podłodze. Zmienili jednak kolorystykę pomieszczenia - z zielonej na ecru, jako że miodowe meble dębowe zastąpiła zabudowa kuchenna w kolorze mahoniu.

REMONTY, USŁUGI BUDOWLANE: TEL. 504 600 329


Przedpokój jak nowy


Tu również zdecydowano o zmianie kolorystyki. Wrzosowym uprzednio ścianom nadano kolor zielonego groszku z palety barw Duluxa. Wykończenia drewniane grubych opasek wejściowych ujednolicono, lakierując je  na mahoń. Zmieniono również drzwi wewnętrzne.

REMONTY, USŁUGI BUDOWLANE: TEL. 504 600 329


Salon

Tu, podobnie jak w przedpokoju i jednym z pokoi dziecinnych, zachowano oryginalną klepkę podłogową, odnawiając ją jedynie przez cyklinowanie i lakierowanie.
Największy pokój zyskał dzięki metamorfozie kolor słomkowy, ładnie komponujący się z brązem mebli i wykończeń drewnianych. Niewątpliwą dekoracją salonu stała się ściana w kamieniu.
REMONTY, USŁUGI BUDOWLANE: TEL. 504 600 329


Pokój dla rodzeństwa


Pierwotną sypialnię, w której duże podwójne łóżko znajdowało się na podeście, zmieniono najbardziej.Przede wszystkim zlikwidowano stopień, który optycznie zmniejszał pomieszczenie, utrudniając komunikację w dość dużym pomieszczeniu. Zdarcie zniszczonych tapet oraz skucie wątpliwej jakości tynków odsłoniło prawdę o budownictwie końca lat 80.


Nierówne ściany, podobnie jak i sufit, nie zostały pokryte toną tynku... Zamiast tego wyłożono je lakierowanymi deskami sosnowymi. Pokój zrobił się zdecydowanie przytulniejszy:) Na zdjęciu jedna ze ścian.

REMONTY, USŁUGI BUDOWLANE: TEL. 504 600 329

Mały wąski pokój dla dziecka

Gwiezdna sceneria tapet została zastąpiona w najmniejszym pokoju soczystą zielenią, którą skontrastowano z jasnym drewnem mebli i podłogi oraz niebieskimi dodatkami. Na zdjęciach pokój przed i po zmianie.
REMONTY, USŁUGI BUDOWLANE: TEL. 504 600 329

1 komentarz:

Justyna pisze...

moim zdaniem zmiany na gorsze jeżeli chodzi o kolorystykę, bardzo fajnie wygląda wykonanie ściany z drewna za łóżkiem piętrowym - fajne i praktyczne przy dzieciach, ściana z kamienia sprawdza się w zestawieniu: duża powierzchnia pokoju mały fragment ściany wykończony kamieniem, inne proporcje stwarzają wrażenie ciężkości.....jak dla mnie ogólnie zmiany na gorsze ale może to wynik zdjęć - zdjęcia przed remontem robione przy świetle dziennym po remoncie przy sztucznym....