środa, 11 lipca 2012

Fototapeta, obraz na płótnie czy naklejki na ścianę?

Efekt końcowy w aranżacji wnętrz w dużej mierze zależy od ścian i tego, w co zostały ubrane. Poza malowaniem do wyboru mamy wiele możliwości. Nic tak jednak nie odmieni pomieszczenia jak fototapeta, obraz na płótnie czy nawet zwykła naklejka na ścianę. 


Obraz na płótnie to w chwili obecnej najbardziej popularna forma ozdabiania ścian. Niewątpliwie do jego głównych zalet należy przede wszystkim mnogość możliwości wykorzystania w aranżacji wnętrz. Zadrukowane boki pozwalają na powieszenie obrazu bezpośrednio na ścianie, bez konieczności oprawiania. Obrazy drukowane są zwykle na płótnie artystycznym typu Canvas i naciągnięte na ramę sosnową. 

Alternatywą dla obrazów na płótnie,w bardziej młodzieżowej formie, jest plakat. Wysokiej jakości papier fotograficzny powoduje, że wydruki są bardzo dokładne i odwzorowują detale każdego obrazu.


Naklejka na ścianę często ma różne oblicze, albowiem w zależności od zapotrzebowania możemy wydrukować na niej bajkową krainą jak i również jednokolorowy szablon. Tego typu naklejki wykonane są z bardzo odpornego materiału.
Naklejka na ścianę - szablon
Fototapeta to niebanalna i wyjątkowa forma dekoracji ścian we wszelkiego rodzaju pomieszczeniach, zarówno w salonie, ja i w kuchni. Warto wiedzieć, że zaawansowanie współczesnej technologii pozwala na produkcje wydruków bardzo wysokiej jakości. Nowoczesne plotery są w stanie wykonać druk fototapet z zachowaniem wszystkich detali zdjęcia.

Najtańszym, choć niekoniecznie trwałym, rozwiązaniem jest zwykłafototapeta papierowa. Jej cena w sklepie internetowym Foteks.pl wynosi ok.65 zł za m2.Znacznie lepsza, za ok. 85 zł za m2,jest fototapeta laminowana, którą łatwo pielęgnować przy pomocy standardowych środków czyszczących.  Fototapetę laminowaną można stosować nawet w bardziej wymagających pomieszczeniach np. w kuchni i łazience. Jej ulepszoną wersję stanowi tapeta laminowana z lateksem (ok.95zł/m2), który nie tylko zwiększa jej wytrzymałość, ale również doskonale przykrywa wszelkie nierówności ścian. Najbardziej wymagającym dedykowana jest paroprzepuszczalna fototapeta winylowa mocowana do ściany klejem (w cenie ok. 115 zł/m2) albo samoprzylepna, a więc przyklejana jak naklejka - bezpośrednio do ściany bez nanoszenia kleju. Cena 145 zł za m2. Wszystkie fototapety są dzielone na bryty o szerokości 1m.Źródło: foteks.pl

Brak komentarzy: