poniedziałek, 9 lipca 2012

Inspiracje - kolorowe, energetyczne pokoje

Jaki kolor wybrać w pokoju? 
Czasem zastanawiamy się, jak pomalować pokój albo jak potem dopasować meble do ścian czy na koniec dobrać dodatki. Boimy się przesady. Całkiem stereotypowo przyjmuje się, że kolorowy może być pokój dziecięcy, ale już salon to raczej bez przesady. Tymczasem nie brak projektantów przekonujących, że może być inaczej.

Na początek więc propozycja włoskich stylistów z Linea Italia. Ideę kolorowych mebli wypoczynkowych  KUBE Living próbują zaszczepić klientom, proponując rozmaite udogodnienia, np. mechanizmy regulujące w podłokietnikach czy oparciu pleców albo regulowane zagłówki, umożliwiające pełen relaks.

Prawdziwą zachętę stanowić ma jednak wbudowany w kanapę 160-watowy system audio. Znajdujące się z tyłu gniazda RCA pozwalają na podłączenie do kanapy rozmaitych sprzętów, np. komputera czy ipoda. Fot. trendir

Pokój w piwnicy
Kolejna kolorowa propozycja pochodzi od charyzmatycznej amerykańskiej stylistki, pionierki koloru i wygody, umiejętnie łączącej design z funkcjonalnością mebli. Mowa o Annie Selke. 

Poniżej kolorowy pokój w piwnicy. Jeśli komuś piwnica kojarzy się z pomieszczeniem ciemnym, niekoniecznie przyjemnym, te zdjęcia mogą całkowicie zmienić jego dotychczasowe podejście do aranżacji wnętrz. Pomieszczenie w piwnicy płytko zagłębionej, w dużej mierze ponad poziomem gruntu, ożywione zostało kolorem i rozświetlone wybitymi w ścianach oknami. Naturalne światło dzienne pozwoliło uwolnić prawdziwą feerię barw:)


fot. digsdogs.com

2 komentarze:

ForFemale pisze...

Kolory bajeczne, ale rzeczywiście najchętniej widziałabym je w pokoju mojej córki:)

Justyna pisze...

robią wrażenie!