środa, 18 lipca 2012

Meble kolonialne w salonie i sypialni

Meble kolonialne, podobnie jak styl kolonialny, bez względu na panujące trendy w aranżacji wnętrz, wciąż znajdują wielu zwolenników. Największą zaletą mebli kolonialnych jest fakt, że wykonane są z litego drewna egzotycznego (takich jak bambus, merbau, mahoń, palisander, rattan czy venge). Często też odróżnia je ciekawe, niepowtarzalne wzornictwo i orientalny styl.

Meble kolonialne Cassandra
Większość oryginalnych,kolonialnych mebli i elementów wytwarzanych było ręcznie, z dużą dbałością o szczegóły i zdobienia. Pojawiały się różnego rodzaju zabiegi stylizujące, jak intarsje i inkrustacje oraz sztuczne postarzanie mebli. Egzotyczne drewno narzucało głębokie, nierzadko ciemne kolory, uzupełniane przez szlachetne tkaniny. Najbardziej charakterystyczne dla tego stylu są meble masywne, ozdobne biurka, sekretarzyki, biblioteczki, krzesła itp.

Tu dobrym przykładem jest ciemobrązowa Cassandra, kolekcja mebli, których konstrukcja z pełnego drewna kauczukowego uzupełniona została płytą MDF fornirowaną kauczukowcem. Ciekawym elementem dekoracyjnym są widoczne wstawki sęków pokrytych fornirem brzozowym.

Kolekcja Cassandra dostępna jest m.in. w Agata Meble, SpazioBello.

Witryna z 2 szufladami oraz kolonialny stół z krzesłami

Kolonialny stolik kawowy z 2 szufladami

Meble kolonialne do sypialni.

Stół kolonialny w kolorze Antique Walnut

Ponad 2-metrowa szafka rtv

Fot. Agata Meble, SpazioBello

2 komentarze:

salonmeblowy.net.pl pisze...

nie powiem, że należę do zwolenników tego stylu, bo nie należę, ale wielkim przeciwnikiem też nie jestem, tak więc co jak co, ale ten salon, gdzie jest stolik pod TV i stolik kawowy, wygląda obłędnie !! w sensie obłędnie genialnie.

Modern Lokum pisze...

To prawda:)