poniedziałek, 10 września 2012

Jarmark staroci w Kiermusach

Kto poszukuje niepowtarzalnych mebli w stylu vintage, przedmiotów z duszą czy jakąś historią, powinien choć raz wybrać się na Jarmark Staroci i Rękodzieła Ludowego w Kiermusach koło Tykocina. Impreza, która odbywa się na Czarciej Polanie w pierwszą niedzielę każdego miesiąca, przyciąga turystów z różnych stron Polski.


Samochody zjeżdżają się od wczesnych godzin porannych. W efekcie koło południa ciężko podjechać bezpośrednio do celu, auta stoją bowiem po obu stronach drogi skutecznie utrudniając komunikację, a tym bardziej bezpieczne wymijanie.

Co znajdziemy na jarmarku? Oprócz kolekcjonerów staroci i militariów swoje stoiska mają tu kowale, garncarze, ludowi rzeźbiarze, hafciarki itp. Są też przysmaki kuchni wiejskiej, miody, sery, chleby, sękacze. A to wszystko przy dźwiękach muzyki ludowej...

Wśród licznych obrazów znaleźć czasem można prawdziwe perełki...

Mosiężne bibeloty, dekoracje...

Nie brakuje nawet pięknych kryształowych żyrandoli, pięknie oprawionych obrazów, ram  i stylizowanych mebliNa miejscu można wypić i zjeść
Żubr przed Dworkiem Kiermusy
Dworek Kiermusy
W Tykocinie warto odwiedzić Muzeum Kultury Żydowskiej

2 komentarze:

Justyna pisze...

chętnie bym się wybrała, uwielbiam takie miejsca bo czasem można znaleźć naprawdę cudowne przedmioty!

Modern Lokum pisze...

Polecam letni wypad, bo to naprawdę fajna wycieczka:) Można popróbować swojskiego jedzonka, wypatrzyć i kupić coś niepowtarzalnego. Ale łowcy okazji mogą wybrać się na jarmark o każdej porze roku, również zimą.