czwartek, 22 listopada 2012

Dom w typowo skandynawskim stylu

Czasem trudno czemuś się oprzeć. Tak było i tym razem, kiedy zobaczyłam te zdjęcia na stronie jednego ze szwedzkich biur nieruchomości. Wystawiony na sprzedaż dom jest naprawdę w typowo skandynawskim stylu, co nie dziwne zważywszy, że pochodzi z 1938r. Odnowiony i rozbudowany w 2004 i 2007r. nadal prezentuje się wspaniale. Jest przestronny, jasny i taki...biały:)

Biel jest w tym skandynawskim domu niczym refren, który przetwarzany w coraz to nowszych wariacjach, spotykamy w każdym niemal pomieszczeniu. Nie brakuje też drewna... Z sosnowych (czasem dębowych) desek wykonano sufit w kuchni, drewniane panele podłogowe i wiele innych elementów, jak: blaty kuchenne, poręcze schodów, drzwi i futryny. Nie sposób pominąć kominka z czerwonej cegły, który nadaje wnętrzu ciepły, rustykalny klimat.
Fot. stadshem.se

3 komentarze:

Made in heaven pisze...

Hi! thank you for the nice comment on my blog, you have a lovely blog as well:)

Justyna pisze...

to są "moje" wnętrza, jestem zakochana w stylu skandynawskim. Biel, drewno, cegła - to jest to! Przykłady wnętrz przepiękne.

Modern Lokum pisze...

Tak, ten dom jest wyjątkowy i pewnie jeszcze do wzięcia... Na pewno jednak to i owo można podpatrzeć i zaimplementować na rodzimym gruncie:)