środa, 12 grudnia 2012

Ceramika Laufen - energetyczna aranżacja łazienkiJaki jest kolor grudnia? Mnie końcówka roku kojarzy się dosyć jednoznacznie ze świętami i Mikołajem, więc z tego powodu odpowiadam: czerwony... Dlatego dziś na Modern Lokum obejrzyjcie, jak prezentuje się energetyczna czerwień w łazience.

Laufen: czerwone ściany w łazience
Macie dość bladych, nijakich łazienek, z których kolory wyblakły lub zachowawczo nigdy ich tam nie było? Kiedyś panowało przekonanie, że łazienka powinna być jasna: biała lub błękitna, albo beżowa. Taka, co w oczy nie gryzie. Potem przyszła moda na płytki czarne, ciemnogranatowe lub ciemnozielone, które miały nadać łazience szyku... A dziś? Dziś w aranżacji wnętrz można wszystko, każde szaleństwo jest dozwolone. Najlepszym tego dowodem są wielokrotnie wyróżniane prace (wystawiane w Centre Georges Pompidou w Paryżu oraz w Museum of Modern Art w Nowym Jorku) włoskiego projektanta Stefana Giovannoniego.

Stworzoną dla szwajcarskiego producenta ceramiki Laufen - kolekcję  Il Bagno Alessi One wyróżniają miękkie linie, które jakby wykraczają poza wyznaczone kontury, sprawiając, że łazienka staje się miejscem intymnym. Żartobliwy, lekko ekscentryczny styl umywalek zaskakuje i pobudza fantazję, nie zaniedbując funkcjonalności produktu. Dzięki powłoce WonderGliss, ceramika jest szczególnie łatwa do utrzymania w czystości oraz spełnia najwyższe standardy higieniczne. Dodatkowo, zarówno miski WC jak i bidety, wyposażono w specjalny system montażu, dzięki któremu można je prosto i szybko zainstalować.

Laufen: biało-czerwona łazienka
Layfen: zaskakujące kształty ceramiki

Laufen: brodzik wpuszczony w podłogę
miska ustępowa i bidet Laufen: opływowe, miękkie kształty 
Ceramika Laufen w biało-czerwonej łazience
fot. Laufen

Brak komentarzy: