środa, 16 stycznia 2013

Jak zabezpieczyć sufit z drewna?

Myślicie o tym, że pora odświeżyć, polakierować lub pomalować drewniany sufit? Musicie zatem wiedzieć, że sufit z drewna wymaga specjalnej troski. Dlaczego? 

Drewniane elementy wykończenia wnętrz należy okresowo konserwować.

Sufit wykonany z drewna poza walorami estetycznymi oferuje także ochronę przed stratami ciepła. Choć naturalny surowiec nie jest w tym miejscu nadmiernie eksploatowany to mimo wszystko wymaga właściwego zabezpieczenia, które przedłuży jego trwałość. 

Sufit z drewna
Drewniane sufity najczęściej spotykamy w domkach wypoczynkowych, choć zdarza się także, że stanowią element dekoracyjny we wnętrzach wykończonych w stylu rustykalnym. Wbrew pozorom wykorzystywane są również w nowoczesnych, zdecydowanie prostych aranżacjach w celu przełamania zbyt chłodnego lub surowego charakteru pomieszczenia. W każdym z tych zastosowań, drewno pełni funkcje nie tylko ozdobne, ale bardzo często też izolacyjne, dlatego istotne jest, aby utrzymać je w należytym stanie. Pozwoli to na pełne wykorzystanie właściwości naturalnego surowcowa. Szczególnie ważne staje się to w okresie zimowym, kiedy ponosimy znaczne nakłady na ogrzewanie. Ciepłe powietrze, unosząc się do góry przenika przez sufit i powoduje wychłodzenie wnętrza. 

Warto zadbać nie tylko o sufit, ale i wszelkie elementy drewniane
Czym zabezpieczyć sufit z drewna?
Stosując wysokogatunkowy produkt (np. Lakierobejca Żelowa marki Drewnochron) możemy podkreślić wyjątkowy charakter naturalnego surowca. Środek pozwala także dopasować kolorystycznie powierzchnię drewna do pozostałych elementów lub nadać jej inny odcień w zależności od indywidualnych oczekiwań. Zabezpieczenie drewnianego sufitu odpowiednim preparatem sprawi, że będzie on odporny na zmienne warunki mikroklimatyczne, w tym działanie przesuszonego i nagrzanego powietrze bądź wilgoci i pary wodnej, które mogą unosić się w pomieszczeniach. Lakierobejca zabezpiecza drewno również przed działaniem promieni UV. Dzięki zawartości pigmentów powierzchnia nie traci swojej barwy i nie blaknie. 

Drewnochron skutecznie zabezpieczy drewno

Zabezpieczenie drewnianego sufitu bez chlapania 
Pokrywanie drewna zamontowanego na suficie nie musi być zadaniem kłopotliwym i wymagającym skomplikowanych przygotowań. Korzystając z lakierobejcy o żelowej konsystencji otrzymujemy gwarancję, że produkt nie będzie chlapał i tym samym stanowił zagrożenia dla ścian oraz podłogi. Można użyć np. folii malarskiej, ale jest to tylko działanie profilaktyczne. Środka nie należy mieszać, gdyż traci on wtedy swoją właściwość. Został on tak przygotowany, że doskonale trzyma się pędzla, a podczas aplikacji nie tworzy zacieków i równomiernie rozprowadza się po powierzchni. Pokryte nim drewno musi być oczywiście uprzednio oczyszczone ze wszystkich luźnych elementów starych powłok, przeszlifowane i odpylone. Zazwyczaj już po nałożeniu 2 warstw preparatu uzyskuje się zakładany efekt.

Źródło: Drewnochron

Brak komentarzy: