piątek, 11 stycznia 2013

Nordicasa - nowoczesne domy z bala

Domy z drewna albo domy z bala mają niezwykły klimat. Mieszczuchów, obcujących na co dzień z surowością betonowych loftów albo co gorsza - z tandetą wielkopłytowego budownictwa, zachwycają możliwością powrotu do natury. Przywołują bowiem sielski klimat dzieciństwa albo... urlopu spędzonego gdzieś w góralskiej chacie.

Zalety domów z bala są oczywiste. Są trwałe i przyjazne środowisku. Doceniamy nie tylko naturalne ciepło podłóg z drewna, ścian czy sufitu w drewnie, ale też widoczny rysunek słojów, tradycyjne łączenia na pióro-wpust bez użycia zapraw, gwoździ itp. To wszystko ma swój nieodparty urok. I choć może dziwnie wygląda chata kryta strzechą na podmiejskim osiedlu domów jednorodzinnych, pięknie otynkowanych i mieniących się kolorową dachówką. Trudno jednak odmówić amatorom drewnianego budownictwa prawa do zamieszkania w wymarzonym lokum

Inna rzecz, że wnętrza domów z bala wcale nie muszą  być utrzymane w rustykalnym stylu. Najlepszym tego przykładem są nowoczesne domy z drewna, jakie stawia w całej Europie Nordicasa Design & Construction. Na Modern LOKUM podziwiajcie utrzymany w skandynawskim klimacie dom z 2009 roku, zlokalizowany w górach Hiszpanii  w okolicy ośrodka narciarskiego Valdelinares. Nadmiar drewna tu nie przytłacza, bo rozświetla je biel sufitów, mebli i dodatków dekoracyjnych.

Skandynawski styl w domu z bala
Salon z kuchnią. Ściany z drewna.

Skandynawska biała kuchnia
Skandynawski styl: jasny, prosty, użytkowy...
Drewno i białe dodatki
Dom zbudowano z fińskiego drewna..., na zdjęciu tradycyjne łączenia 165-mm belek.
Pokój dziecka musi być ciepły. Naturalne drewno na ścianach, suficie i podłodze. 
Pokój dla 3 rodzeństwa. Jak się wam podoba łóżko na szafie?
Drewno w sypialni

Fot. Nordicasa Design & Construction

1 komentarz:

babybest pisze...

Piękne wnętrza. Pozdrawiamy.:)