środa, 16 stycznia 2013

Pomysły na małe mieszkanie

Jak małe może być mieszkanie, by wygodnie w nim mieszkać? To zależy w dużej mierze od tego, jak je urządzimy. Dlatego tak istotna jest pomysłowa aranżacja wnętrz, wykorzystująca kompaktowe, wielofunkcyjne meble, które niczym transformersy zmieniają swój wygląd i zastosowanie w zależności od pory dnia czy nocy. 

Dzisiejszy przykład pokazuje, że poza metrażem liczy się dobry pomysł na małe mieszkanie.  Jakie triki powiększające mały pokój wykorzystano na 17m2?

1. Wizualizacja wnętrz wykorzystuje otwartą przestrzeń, łącząc pokój dzienny z aneksem kuchennym czy sypialnią.

2. Jedynie łazienka zostaje wyodrębniona i schowana za drzwiami. Są to jednak, jak przystało na rozwiązania oszczędzające przestrzeń, drzwi przesuwne.

3. W mieszkaniu znajdziemy pomysłowe schowki, które pozwalają usunąć sprzed oczu zbędne drobiazgi, stwarzające wrażenie chaosu. Nawet łóżko schowane jest w zabudowie.

4. Porządek musi być. Nadrzędną zasadą w małych pokojach i mieszkaniach jest bezwzględna konieczność zachowania ładu.

5. Jasna kolorystyka. W tym wypadku biel ścian i mebli zestawiona z jasnym drewnem drzwi i podłogi ma za zadanie optycznie powiększyć pokój. Żywa zieleń dodatków stanowi jedynie estetyczny kontrast, przeciwwagę.


6. Pomysłem na małą łazienkę jest umieszczony za szklanym panelem prysznic zamiast wanny. Zrezygnowano z brodzika zabierającego przestrzeń podłogi. Lepszym rozwiązaniem jest tu bowiem brodzik wpuszczony w podłogę. W małej łazience konsekwentnie wprowadzono biel z ostrożnym dodatkiem zieleni. 

Brak komentarzy: