wtorek, 5 lutego 2013

LIFX - nowoczesne oświetlenie na miarę XXI wieku

Batalia o energooszczędne świetlówki jeszcze nie przebrzmiała, a do ataku już szykuje się nowa generacja żarówek LIFX. Czym nas zaskoczą? Raczej nie tym, że zużywają mniej energii. Innowacja, której autorem jest Phil Bosua, umożliwia sterowania nimi za pomocą Iphone'a czy Ipada. Jaki efekt przyniesie ten gadżet w aranżacji wnętrz?

Żarówka LIFX
Żarówka LIFX może samoczynnie zmieniać kolor, np. dostosowując się do odtwarzanej w pokoju muzyki. Oczywiście ustawień można dokonywać również ręcznie. Jeden ruch palca po wyświetlaczu Iphone'a umożliwia wybór barwy oświetlenia i jego intensywności. Odpowiednie skonfigurowanie smartfona pozwala nawet na sygnalizowanie światłem połączeń lub wiadomości przychodzących, wyłączanie światła w całym domu, gdy z niego wychodzimy lub wybór tzw. trybu bezpiecznego, gdy wyjeżdżamy na wakacje. Dzięki tym możliwościom zwykła żarówka staje się elementem inteligentnej instalacji. Wystarczy wymienić starą żarówkę na nową i pobrać na Iphone'a odpowiednie oprogramowanie.Gdzie i za ile dostać można żarówkę LIFX? 
Za jedną żarówkę o żywotności przewidzianej na 25 lat zapłacić trzeba 69 dolarów. W przypadku zakupu 4 i więcej sztuk cena spada do 49 dolarów. Szczegóły na stronie:

http://www.kickstarter.com/projects/limemouse/lifx-the-light-bulb-reinvented


 Źródło: kickstarter.com

Brak komentarzy: