wtorek, 30 lipca 2013

Czas na relaks - pomysł na ścianę i sufit

Chcielibyście ożywić nieco mroczny przedpokój albo zaadaptować do celów mieszkalnych ciemne, często pozbawione okien wnętrze piwnicy? Sposób na takie ponure lokum znalazła amerykańska firma Sky Factory. Pomysłodawcą rozwiązania, które otwiera nam niezwykłe, bo wirtualne okno na świat, jest Bill Witherspoon.

Sky Celiling
Zaczęło się od sufitów, które miały dostarczyć do pomieszczeń więcej światła i życiodajnej energii... Innowacyjny projekt Witherspoona zakładał umieszczenie na suficie pomieszczenia imitujących niebo paneli, podświetlanych potężnym zestawem świetlówek. Z biegiem czasu zastąpiono je jednak ciekłokrystalicznymi wyświetlaczami LCD SkyV, gwarantującymi wysoką jakość obrazu. Wszystko po to, by zamienić statyczne fotografie na realistyczny film... W ten oto sposób bez wstawania z fotela wystarczy zerknąć na sufit, by podziwiać lot ptaków, wędrówkę chmur po niebie czy znajdujących się nad nami wirtualnych gałęzi drzew.
A tak wygląda "widok z okna"...


To jednak nie wszystko. Ostatnią propozycją Sky Factory są "okna na świat". Ich zaletą jest kojący dla oczu i duszy efekt przestrzeni. Po otwarciu skrzydeł takiego okna przed naszymi oczami rozgrywa się kilkudziesięciominutowy film, pozwalający podziwiać urokliwe wyspy, wodospady, rozbijające się o brzeg morskie fale itp. Co myślicie o takim relaksacyjno-użytkowym rozwiązaniu?

Źródło: Sky Factory

Brak komentarzy: