piątek, 26 lipca 2013

Jak zasłonić kaloryfer?

Stare kaloryfery nie dodają uroku mieszkaniom, nawet tym poddanym letnim remontowym liftingom. Oczywiście istnieje wiele metod na to, jak dyskretnie zamaskować niedoskonałości tego nieodzownego w naszym klimacie detalu, a nawet go ukryć.

Fot. idealbathrooms.ie

Fot. redbookmag.com
Fot. instalacje.wieszjak.pl
Oczywiście kaloryfery można schować za długą firanką. Kiedy jednak nie planujemy jej w oknie, warto pomyśleć o innej osłonie grzejnika. Estetycznym rozwiązaniem jest w takim przypadku plecionka rattanowa, roleta bambusowa czy drewniane żaluzje. Każde z rozwiązań ma swoje zalety lub ograniczenia. Przykładowo, wykonanie osłony kaloryfera z plecionki wymaga nieco wprawy, ale technorattan wygląda naturalnie i jest zmywalny. Z kolei roletę wystarczy zmierzyć, dociąć na odpowiednią wielkość i podwiesić do blatu parapetu. Łatwiej wykonać, ale efekt mniej spektakularny. Najdroższym rozwiązaniem będą niestety drewniane żaluzje.


Fot. Wiklinowy Dom, Mata bambusowa
Fot. Wiklinowy Dom, Plecionka rattanowa
Kolejnym sposobem na to, jak zasłonić stary kaloryfer, jest schowanie go w wąskiej szafce lub zainstalowanie specjalnej obudowy z drewna, płyty mdf, perforowanej blachy lub szkła, płótna. Wybierać możemy z szerokiej gamy wzorów, kolorów, materiałów. Ciekawostką jest możliwość wykonania nadruku wybranego zdjęcia, plakatu na osłonie. Przesłony najczęściej tak są pomyślne, że w sezonie zimowym nie pochłaniają ani nie blokują przepływu powietrza, pozwalając na przenikanie ciepła do wnętrza.

Fot. annkaro.blogspot.com
Fot. ladnie.net
Fot. couturecases.co.uk
Fot. couturecases.co.uk
Fot. couturecases.co.uk
Fot. ferraracarpentry.com
Fot. Invento
How to hide radiator
Fot. customfurniturenewyork.com
Fot. kootation.com
Fot. customfurniturenewyork.com
Fot. customfurniturenewyork.com
Fot. customfurniturenewyork.com
Fot. customfurniturenewyork.com

Brak komentarzy: