poniedziałek, 23 września 2013

Cube Living - kompaktowe łóżko piętrowe

Cube Living to kompaktowy mebel, który z powodzeniem mógłby być jedynym w pokoju. Jego wykonawcą, na podstawie projektu Tilla Koennekera, jest Remo Zimmerli współpracujący na co dzień z berneńskim studio Holzlabor. Przekonuje on, że to prawdziwie minimalistyczne "all in one".


Kompaktowe meble z reguły dedykowane są do małych pokoi. Tym razem jednak jest nieco inaczej, ale może macie inne zdanie w tej sprawie. Dość potężna bryła mebla spełnia niezbędne w pokoju funkcje, m.in. regału, mieszczącego telewizor, książki i płyty. Od frontu przewidziano też miejsce na podręczną garderobę, którą tworzą w regale drążek na wieszaki czy półki na ubrania i buty.Na tym jednak nie koniec. Z boku mebla znajdują się łamane drzwi, za którymi zorganizować można, wedle własnego uznania i potrzeb, kolejną garderobę, przepastną szafę lub schowek.
Zainstalowana obok wejścia do schowka drabinka pozwala dostać się na mebel, który z racji wysoko zlokalizowanej powierzchni do spania, śmiało można nazwać łóżkiem piętrowym.


 


Fot. Holzlaborbern

Brak komentarzy: