wtorek, 17 września 2013

Magnetyczna tablica w pokoju dziecka

Twoje dziecko lubi spontanicznie pisać i rysować gdzie popadnie? Może wystarczy zapewnić mu powierzchnię, na której mogłyby to robić bez ograniczeń, dając upust swej kreatyności i fantazji:) Znakomitym rozwiązaniem w takim przypadku bywa tablica w pokoju dziecka. Wystarczy trochę farby, parę machnięć pędzlem i gotowe...
 
Tablica w pokoju dziecka
Farba tablicowa  doskonale nadaje się do malowania ścian z tynku cementowego lub wapienno-cementowego, podłoży z gipsu czy nawet płyt wiórowo-cementowych. Można ją również stosować do malowania drewna, materiałów drewnopodobnych oraz metalu, po uprzednim zagruntowaniu tych powierzchni.
 
Farba tablicowa

Czarna farba tablicowa

Akrylowa farba tablicowa tworzy wyjątkowo trwałe, półmatowe warstwy malarskie o doskonałej odporności na zmywanie. Po całkowitym wyschnięciu powierzchnię można zmywać za pomocą wilgotnej ściereczki lub gąbki.
 
Akrylowa farba do tablic

Ile to będzie kosztować? Cena 1 l (wydajność 8-10m2) czarnej farby tablicowej zaczyna się od 60 zł, ale może również kosztować 160 zł - jeśli zdecydujemy się na zakup kilku mniejszych opakowań.
 
 
Farba tablicowa w sprayu

Jeśli powierzchnia do malowania jest niewielka, a wy nie macie skończonch fakultetów malarskich:) - możecie użyć farby tablicowej w sprayu. Jej koszt to ok. 34,60 zł za opakowanie. Na ogół 150 ml powinno wystarczyć do pokrycia 1 m2 ściany.

Farba tablicowa Benjamin Moore

Jeszcze do niedawna farba tablicowa dostępna była w kolorze czarnym lub zielonym. W chwili obecnej wybierać można spośród pełnej gamy kolorów, malując pokój dziecka w dowolny sposób. Wodorozcieńczalne farby, np. Chalkboard Paint 308 Benjamin Moore z kolekcji Colour Stories stanowią najlepszy tego przykład. Cena opakowania o wydajności 10m2 i pojemności 0,95 l to ok. 119 zł.
Benjamin Moore. Farba tablicowa z serii Colour Stories

Najlepsze jest to, że malując ścianę specjalną farbą podkładową, łatwo otrzymać efekt tablicy magnetycznej. Dzięki temu dziecki nie tylko może po niej rysować i pisać, ale też przyczepiać karteczki czy kolorowe magnesy albo zabawki magnetyczne. Frajda jest podwójna, a cena niewiele wyższa. Bywa bowiem, że obie farby sprzedawane są w komplecie nieco taniej niż w stosunku do cen wyjściowych pojedynczych produktów.


Farba tablicowa w dowolnym kolorze
Magnetyczna farba tablicowa

Farba Chalkboard Paint Benjamin Moore

Fot. Benjamin Moore, Houzz, Padstyle

Brak komentarzy: