środa, 23 października 2013

Aranżacja wnętrz w stylu glamour

Styl glamour nie bez powodu cieszy się sentymentem. Przypomina świetne czasy starego dobrego Hollywood.  Dziś krótki przewodnik, jak urządzić mieszkanie w stylu glamour.

Fot. Eichholtz
Osiągnięcie wrażenia luksusowego i komfortowego wnętrza wbrew pozorom wcale nie musi być ani trudne, ani bardzo kosztowne. Kilka sprawdzonych trików wystarczy, by salon nabrał szyku i klasy.


Wpuść do domu światło
Nie przepadam za amerykańską, mroczną wersją glamour. Ciemne ściany i meble, mięsiste zasłony, ciężkie plusze i aksamity, do tego złote dodatki... Atmosfera takiego pokoju może tylko przytłaczać. Glamour powinien zachwycać  i pociągać.  To ma być przecież spełnianie marzenia o luksusie. Do pokoju bezwzględnie należy wpuścić światło! Jasne kolory ścian: biel lub rozmyte szarości czy błękity skutecznie rozświetlą pomieszczenie, wprowadzając wrażenie przejrzystości i porządku.

fot. Eichholtz
Lustra
Zawieszone w pięknej oprawie lustro w salonie  to działanie konsekwentnie realizujące to, o czym pisałam wyżej. Lustro odbija światło, a zarazem optycznie powiększa pomieszczenie. Dodatkowo, rama lustra może komponować się z całą serią utrzymanych w określonej stylistyce, złotych lub srebrnych,  dodatków.

fot. Houzz
Szklany stół, kryształowy żyrandol...
Podobny efekt migotania i odblasku pozwoli uzyskać stół w stylu glamour, o konstrukcji z chromowanej stali i blacie lustrzanym lub szklanym. Dopełnieniem całości będzie kryształowy żyrandol, który równie dobrze w wersji ekonomicznej zastąpić może tańszy odpowiednik ze szklanych koralików.

fot. Houzz

Nastrój w stylu glamour
Oświetlenie sufitowe powinny uzupełniać lampy, dające światło punktowe, eksponując określone strefy mieszkania. Wieczorem zastąpić mogą je nastrojowe świece, najlepiej białe... Te najlepiej wyglądają w kryształowych lub szklanych, a nawet srebrnych świecznikach, stając się luksusową dekoracją w stylu glamour.


fot. Houzz
Tkaniny
Wbrew pozorom glamour nie musi oznaczać ciężkich zasłon w oknach, aksamitnych sof czy foteli. Ważne jednak, by meble tapicerowane były tkaninami dobrej jakości, może nawet z akcentem połyskującej nitki, metalowych nitów...

fot. Morgan Harrison
 
fot. Houzz
Dodatki glamour
Ostatnie słowo należy do typowych dodatków glamour. Chromowane tace, metalowe ramki na zdjęcia czy nawet skrząca się w blasku świec biżuteria lub buteleczki perfum... Do tego tchnące element świeżości kwiaty... W tej roli najlepiej sprawdzają się róże, np. białe (czy raczej kremowe) lub pomarańczowe. To wszystko pozwala stworzyć niezapomniany klimat, luksusowe wnętrze w stylu glamour rodem z dawnego Hollywood.

fot. Pottery Barn
fot. Eichholtz
 

Brak komentarzy: