środa, 30 października 2013

Biały apartament: jak go urządzić?

Tematem dzisiejszego wpisu będzie całkiem świeżutki projekt mieszkania  w Soczi. Jego autorem jest nieznany szerzej młody, rosyjski designer Vladimir Nikiforov. A oto jego propozycja na to, jak stylowo urządzić apartament w bieli.
 


 
W salonie biel z beżem i ciemnym brązem
Oczywiście biel jest tylko dominantą, która stanowi łagodne tło dla beżów i szarości ścian oraz mebli. W tej krainie łagodności wyraźnym akcentem są ciemnobrązowe półki, stoły i stoliki czy elementy krzeseł. Wysoka zabudowa szafek na korytarzu oraz mebli kuchennych znakomicie współgra z zastosowanymi w pokojach panelami ściennymi.
 
Kuchnia w bieli
W apartamencie część dzienną stanowi wspomnainy salon połączony z kuchnią i jadalnią. Poszczególne strefy wydzielone są czytelnie, choć stanowią spójną całość. Podobnie jak w salonie w kuchni rządzi biel. Myliłby się jednak ten, kto sądzi, że zabudowa kuchenna od podłogi po sufit musi być biała. Blaty kuchenne i panele ścienne nad nimi utrzymane są bowiem w ciemnym brązie...
 
Kontrast w łazience
Wyjątkiem nie jest łazienka, gdzie duże tafle glazury i terakoty w jasnobeżowym kolorze współgrają z bielą wanny i umywalki oraz znajdującej się pod nią szafki łazienkowej. Starannie przemyślana kompozycja z brązowej mozaiki stanowi interesujący kontrast. Jej ułożenie wokół wnęki, gdzie przewidziano półki na przybory toaletowe oraz na blacie umywalkowym i wokół niego stanowi przy okazji całkiem praktyczne rozwiązanie.
 
Oświetlenie białego apartamentu
W mieszkaniu zastosowano halogenowe oświetlenie sufitowe. Jego uzupełnieniem są punktowe źródła światła: przepiękne lampy i żyrandole, których obecność jest niezbędna dla stworzenia odpowiedniej oprawy wnętrza oraz panującego w nim nastroju.
 
Dodatki w białym wnętrzu
Odbijające światło kryształowe żyrandole to zaledwie jeden z elementów, które tworzą w mieszkaniu charakterystyczną stylistykę glamour. Na półkach i stolikach nie brak czarnych lub białych ramek oraz  dekoracji w kolorze metalu i srebra.

 
 
 

 
Źródło: Ilconte.ru

Brak komentarzy: