poniedziałek, 28 października 2013

Jak odnowić kaloryfer? Pomalować...

Za sprawą ciepłej jesieni sezon grzewczy jeszcze się nie rozpoczął. To jednak ostatni moment, by się do niego przygotować. Marka Dekoral podpowiada, jak odnowić kaloryfery w domu.

Fot. idealbathrooms.ie

Porady Dekoral: Jak przygotować kaloryfery na sezon grzewczy?
Lada moment rozpocznie się na dobre sezon grzewczy, co uniemożliwi nam prowadzenie prac renowacyjnych lub naprawczych. Jeśli więc nasze kaloryfery wymagają malowania, to najwyższy czas przystąpić do działania. 
Jaka farba najlepsza do malowania kaloryferów?
Rozpocząć powinniśmy od wybrania odpowiedniej farby. Wbrew pozorom nie każda emalia do metalu nadaje się do malowania kaloryferów, gdyż te nagrzewają się do bardzo wysokich temperatur. Dodatkowo farba powinna dobrze współpracować z żeliwem lub miedzią, czyli materiałami, z których zazwyczaj wykonuje się kaloryfery. Dobrym wyborem będzie więc produkt dedykowany taki, jak np. Dekoral Emalia do kaloryferów. Jest ona odporna nawet na temperatury rzędu 100°C, a dodatkowo zastosowany w niej System Aktywnej Bieli sprawia, że nie żółknie pod wpływem czasu.
 
Jeśli jednak marzą nam się kolorowe kaloryfery, możemy wykorzystać też specjalną emulsję lateksową Dekoral Fashion Color & Style, polecaną do malowania zarówno ścian, jak i kaloryferów. W jej palecie znajdziemy aż 30 modnych i oryginalnych barw, co oznacza, że za jej pomocą stworzymy naprawdę ciekawą aranżację kolorystyczną.

Jak poprawnie pomalować kaloryfer?
Niezależnie jednak od tego, czy wybierzemy emalię czy też emulsję, należy pamiętać o podstawowej zasadzie – powierzchnia kaloryferów przeznaczonych do malowania musi być chłodna (ich temperatura nie powinna być niższa 10°C niż ani wyższa niż 30°C).
  1. Jeśli stara farba łuszczy się lub pęka, koniecznie należy ją usunąć. Natomiast w przypadku dobrze związanej powłoki wystarczy tylko odtłuszczenie kaloryferów wodą z detergentem oraz następne przeszlifowanie kaloryferów drobnoziarnistym papierem w celu zmatowienia powierzchni.
  2. Przed nałożeniem pierwszej warstwy produktu nie zapominajmy o dokładnym zabezpieczeniu otoczenia za pomocą folii oraz wymieszaniu farby. Do aplikacji warto wykorzystać specjalne pędzle kaloryferowe (dostępne np. w ofercie marki Dekoral Gold), które ułatwią dotarcie do trudno dostępnych miejsc.
  3. Drugą warstwę nakładamy po co najmniej 4 godzinach. Dla pełnego efektu zaleca się aplikację 2-3 warstw.
  4. Po zakończeniu malowania dokładnie czyścimy pędzle pod bieżącą wodą.
Źródło: Dekoral
 
Czytaj więcej:
 

Brak komentarzy: