niedziela, 27 października 2013

Jak przytulnie urządzić biały apartament ?

Biel bywa postrzegana jako kolor zimny, ale czy słusznie?  Młody rosyjski projektant, Alexander Zenzura przekonuje, że biały apartament może być przytulny, jeśli przełamiemy go ciepłymi elementami jasnego drewna i dodatków utrzymanych w podobnej kolorystyce.
 
Projekt Alexandra Zenzury. Biały salon

Projekt aranżacji białego apartamentu w Doniecku na Ukrainie stanowi spójną i konsekwentną całość. Wszystkie pomieszczenia łączy jednolita kolorystyka. Niepodzielnie rządzi tu biel, która pięknie eksponuje ciepło drewnianej podłogi, marmurowych blatów kuchennych czy beżowych zasłon i poduszek w salonie.
 
Najprzytulniejszym pomieszczeniem, co chyba nie powinno dziwić, jest sypialnia. W przeciwieństwie do pozostałych wnętrz, tu nawet ściany powleczone są beżowymi tynkami strukturalnymi, które idealnie komponują się z kolorem mebli.
 
Piękna drewniana podłoga jest stałym elementem wnętrza donieckiego apartamentu. W łazience stanowi spójną całość z drewnianym blatem podtrzymującym umywalkę.
 
O charakterze wnętrza przesądzają dodatki glamour: kryształowe i szklane żyradole, piękne lustra  i obrazy w srebrnej lub patynowanej ramie, srebrne świeczniki i wazony.
 
Biała kuchnia połączona z jadalnią

Biały salon glamour

Styl glamour: kryształowe żyrandole i srebrne świeczniki

W salonie biel łączy się z ciepłym beżem

W przytulnej sypialni bieli jest najmniej, przeważają ciepłe beże.

Dodatki glamour obecne są również w sypialni

W łazience uwagę przykuwa piękna drewniana podłoga.

Meble łazienkowe powtarzają kolor drewnianej podłogi.

W łazience biel wcale nie jest taka oczywista...
Fot. zenstudioalex.wix.com

Brak komentarzy: