poniedziałek, 14 października 2013

Sonia Rykiel i Jean Paul Gaultier dla Paris LELIEVRE

Paris LELIEVRE to stara francuska marka znana z pięknych i eleganckich tkanin najwyższej klasy. Choć tradycja firmy sięga 1914 r., to jednak dopiero współpraca z Kenzo Maison w 1990 r. przyniosła jej prawdziwy sukces. Ten zapewniła kolekcja akcesoriów do domu, w której znalazły się zasłony, poduszki, narzuty i dywany.


Kolejnym krokiem w tym niezwykłym mariażu mody i wzornictwa przemysłowego było zaproszenie do współpracy w 2010 r. Soni Rykiel, a dwa lata później również Jeana Paula Gaultiera. Od tego czasu światowej sławy projektancji wyznaczają nowe kierunki w Paris LELIEVRE, przygotowując co roku własne kolekcje.

Kolekcje Soni Rykiel i Jeana Paula Gaultiera dla Paris LELIEVRE to niezwykłe przeniesienie pomysłów ze świata haute couture do projektowania wnętrz. Ich projekty bazują często na mocnych obrazach, co dla znawców mody samo w sobie stanowi swoisty znak rozpoznawczy designerów.

Współpraca Paris LELIEVRE z projektantami to wynik refleksji nad tym, jak moda wpływa na rynek tkanin dekoracyjnych, wyznaczając nowe trendy w atranżacji wnętrz.


Jean Paul Gaultier dla Paris LELIEVRE

Jean Paul Gaultier dla Paris LELIEVRE

Jean Paul Gaultier dla Paris LELIEVRE

Sonia Rykiel dla Paris LELIEVRE

Sonia Rykiel dla Paris LELIEVRE

Sonia Rykiel dla Paris LELIEVRE

Fot. Paris LELIEVRE

Brak komentarzy: