poniedziałek, 27 stycznia 2014

Skórzane ściany i podłogi Alphenberg


Projektowanie nowoczesnych wnętrz jest dla architektów nieustannym wyzwaniem. To poszukiwanie nowych, oryginalnych materiałów i pomysłów dekoracyjnych. Takim rozwiązaniem jest od pewnego czasu ściana i podłoga ze skóry.
W modernistycznych aranżacjach tradycyjnie dobrze sprawdzają się takie materiały wykończeniowe, jak kamień, beton, żywica epoksydowa czy stal. Ich potencjał dekoracyjny jest od lat dobrze znany, ale nie zawsze są one w stanie sprostać oczekiwaniom i wizjom artystycznym architektów wnętrz. Wśród nowych materiałów wykończeniowych na szczególną uwagę zasługuje naturalna skóra. Odpowiednio przygotowana może stanowić nietuzinkowe wykończenie ścian, podłóg, barów, kominków czy mebli. Zdaniem designerów holenderskiej marki Alphenberg tegorocznym przebojem w rękach architektów będą naturalne okładziny skórzane z linii Pampas, charakteryzujące się efektownym błyszczącym wykończeniem.

Designerzy z Alphenberga przekonują, że naturalna skóra nie jest materiałem zarezerwowanym wyłącznie dla eleganckiej galanterii męskiej i damskiej. Projekty zrealizowane z wykorzystaniem okładzin Pampas pokazują, że wprost wymarzonym miejscem dla naturalnej skóry są designerskie rezydencje czy lofty.

Kolekcja okładzin skórzanych Pampas przygotowana została z myślą o nowoczesnych, przestronnych wnętrzach o wysublimowanym charakterze. Połyskująca skóra na podłodze lub ścianach, z jednej strony polubi się z betonem, wylewką z żywicy epoksydowej czy marmurem, z drugiej zaś umiejętnie przełamuje surowy charakter wnętrza.Skórzane okładziny ścienne i podłogowe to propozycja marki Alphenberg, dedykowana ekskluzywnym wnętrzom. Wszystko po to, aby uniknąć w aranżacji sztampowych rozwiązań, które stanowić będą jedynie kalkę wcześniejszych prac. Klient ma do wyboru zarówno małe elementy o rozmiarze 15x15 cm, jak i duże fragmenty, np. 50x50 lub 40x50 cm. Maksymalna wielkość pojedynczego elementu wynosi 50x120 cm. W kolekcji znalazło się 7 podstawowych odcieni kolorystycznych: czerń z nutą grafitu Pitch Black, wiśniowy brąz Moro, kawę z mlekiem Straw, pulsujący brąz Tan, nasyconą czerwień Oxblood, delikatną szarość Dolphin oraz intrygujący Cognac.

Fot. Alphenberg

Brak komentarzy: