sobota, 22 lutego 2014

Clei - rozkładane meble oszczędzające przestrzeń


Zapotrzebowanie na wielofunkcyjne meble do małych mieszkań wciąż jest ogromne. Wprawdzie przybywa rozwiązań typu: rozkładany fotel lub sofa, piętrowe czy 3-poziomowe łóżka dla trójki rodzeństwa. Dostać można nawet łóżko składane poziomo lub pionowo na ścianę albo łóżko chowane w szafie. Niedoścignionym wzorem pozostają jednak na rodzimym rynku takie pomysły, jakie z designerskim rozmachem proponują projektanci z Clei.

Włoski design nieodmiennie zachwyca pomysłowością rozwiązań. Oto nagle okazuje się, że za sofą w salonie znajduje się panel całkiem wygodnego łóżka, a stojąca przy łóżku pufa całkiem udanie zastępuje stolik, który pomieści dodatkowe siedziska...  W szafie znajdzie się miejsce nie tylko na łóżko składane pionowo, ale również na... deskę do prasowania lub stolik z rozkładanym blatem. Krzesła niczym transformersy przeobrazić mogą się w kilka sekund w drabinę, a ruchomy panel w regale - w zależności od potrzeb - wyeksponuje zastawę stołową i szkło lub je zasłoni. Jedynie biurko nie powinno zaskakiwać, bo szafki z opuszczanym blatem w latach 70. produkowały polskie firmy meblarskie, choć w regale umieszczane były wyżej jako tzw. sekretarzyki.

Jak to wygląda w praktyce? Najlepszą demonstracją możliwości kompaktowych mebli Clei niech będzie poniższy filmik.
 
6 komentarzy:

Justyna pisze...

ta pierwsza biała kanapa rozkładana w podwójne łóżko jest rewelacyjna!...ogólnie pomysł na takie meble wielofunkcyjne jest bardzo dobry...

Unknown pisze...

Bardzo ciekawe te połączenie łózka składanego z sofą...Czy moze pani polecic gdzie mozna cos takiego zamówic na polskim rynku?)

Unknown pisze...

Strona producenta: http://www.clei.it/cleisystem.php

Seb pisze...

Za dużo marketingu,a jak ktoś zainteresowany to niema nazwy,ceny i rozmiarów przejrzyście i kontakt.

Seb pisze...

Za dużo marketingu,a jak ktoś zainteresowany to niema nazwy,ceny i rozmiarów przejrzyście i kontakt.

Dagmara Fafińska pisze...

Z pewnością kiedy nie mamy zbyt wiele miejsca to trzeba jakoś specjalnie aranżować nasze mieszkanie. Jednak ja dużą wagę przykładam do miejsca w którym śpię, czyli głownie chodzi o sypialnię. Dlatego także mam nowy materac https://senpo.pl/materace/ gdyż wiem jak dobrze jest się porządnie wyspać.