niedziela, 9 lutego 2014

MODOM, przepis na wyrafinowany minimalizm


Prostota jest szczytem wyrafinowania. Słowa Leonarda da Vinci najlepiej oddają charakter projektów realizowanych przez rosyjskich designerów z grupy MODOM. To minimalizm  w czystej postaci, nieskażony rozpraszającym uwagę kolorem czy zbędnymi dekoracjami.
Petersburski apartament to 2-pokojowe mieszkanie o powierzchni 67 m2. Nadrzędną regułą, jakiej podporządkowana została aranżacja wnętrza, to prostota i funkcjonalność. Dominuje biel zestawiona z ciemnobrązową, drewnianą mozaiką podłogi. W tonacji ciepłych brązów utrzymane są również niektóre elementy wyposażenia, meble. W mieszkaniu zastosowano halogenowe oświetlenie sufitowe, uzupełnione punktowymi lampami podłogowymi w salonie czy sypialni. 

Pewnym mankamentem wydaje się być wejście do salonu przez kuchnię... Jednak drzwi przesuwne pomiędzy kuchnią i salonem, pozwalają na wyraźne wyodrębnienie pomieszczeń oraz umożliwiają uniwersalne wykorzystanie ich powierzchni. Dodatkowo, podczas gdy aneks kuchenny pozostaje otwarty na pokój dzienny, drzwi całkowicie zasłaniają półki znajdujące się w przedpokoju. Nic nie mąci wówczas panującego w mieszkaniu wrażenia spokoju i porządku.


Cieplejsza o jotę nie jest nawet biała sypialnia. Nie ma tu nic zbędnego. Kompleksowe wyposażenie zamyka się w dosłownie kilku elementach, jakimi są łóżko, szafa, podwieszany blat biurka z krzesłem i kontrastujący z resztą, podobnie jak podłoga, brązowy fotel.
Łazienka podzielona została na dwie części: niewielką zajmuje toaleta i większą, gdzie znalazło się miejsce zarówno na wannę, jak i prysznic. Podobnie jak w pozostałych pomieszczeniach minimalizm oznacza podstawowe wyposażenie i jedynie biały kolor... choć na szczęście przełamany szarym marmurkiem wykończeń podłogi, okładzin ściennych czy wnętrza kabiny prysznicowej.


Fot. MODOM

1 komentarz:

Justyna pisze...

ojjj piękne te wnętrza!