środa, 30 kwietnia 2014

Styl rustykalny: pomysł na elegancki dom na wsi

Przeludnione miasta, korki na ulicach, hałas i tłok powodują, że z ulgą wyprawiamy się w malownicze plenery. Dom na wsi jawi się wówczas jako luksusowe marzenie o oazie spokoju, gdzie czas płynie wolniej, a człowiek odzyskuje równowagę w kontakcie z przyrodą. Dziś eleganckie wnętrza utrzymane w rustykalnym stylu.

modernlokum.com

Jak urządzić dom, zachowując jego tradycyjny, ale nie pozbawiony szyku, charakter? Projektanci wnętrz z  amerykańskiego zespołu Jauregui ARCHITECTURE udowadniają, że można... Wystarczy zadbać o harmonię pomiędzy klasycznym wystrojem oraz elementami rustykalnymi i dodatkami glamour. Takim zrównoważonym projektem jest Hill Country Modern.

Proste  linie, stonowana kolorystyka i wielka dbałość o najmniejszy detal są tu kluczowe. Zadbano, by dom komponował się z otoczeniem, postawiono na surowce naturalne: drewno, kamień i metal. "Wiejski klimat" tworzą więc drewniane nadproża czy belki sufitowe w pomieszczeniach. W kuchni natomiast ściana w kamieniu przypomina surowy, wiekowy mur. Doskonale pasują tu meble z postarzanego, przecieranego, szarego drewna. W łazience ściany wyłożono drewnianymi listwami,  z drewna wykonane są drzwi i szafki łazienkowe. Nawet lustro nad umywalką "ubrane jest" w piękną, starą, masywną drewnianą ramę. Nadaje to pozór  tego wszystkiego, co lubimy w typowych wiejskich domach - tzw. duszę, historię i tradycję. 

Najważniejsze jednak, że nie ma w tym wszystkim przesady. Rustykalne elementy równoważy jasna kolorystyka i subtelne dekoracje w stylu glamour. Białe ściany wnętrz ocieplone zostały przez beżowe zasłony, narzuty i dywany, innym razem skontrastowane z kasztanowym brązem podłóg i drewnianych belek lub pojedynczych mebli. Te ostatnie dobrano szczególnie starannie. Obok siermiężnych siedzisk i surowych ław w domu znalazły się również pięknie wykończone meble tapicerowane, zdobione często srebrnymi nitami. Uwagę zwracają również inne glamourowe dodatki, m.in. białe kwiaty w szklanych wazonach, piękne lampy itp.

Mnie urzekło oświetlenie w salonie. Nad stołem zawieszono bowiem platformę, na której znalazło się miejsce na dziesiątki świec...

modernlokum.com

modernlokum.com

modernlokum.com

modernlokum.com

modernlokum.com

modernlokum.com

modernlokum.com

modernlokum.com

modernlokum.com

modernlokum.com

modernlokum.com

fot. Jauregui ARCHITECTURE

Brak komentarzy: