piątek, 30 maja 2014

Alexander James projektuje wnętrza na osiedlu Ventana

Osiedle Ventana jest malowniczo położone nad rzeką Utratą, zaledwie 18 kilometrów od centrum Warszawy. To prestiżowy kompleks domów stylizowanych na dworki o powierzchni – od 160 do 470 m2. Ventana kusi jednak nie tylko podmiejskim spokojem wśród okolicznych stawów i lasów. Dni Otwarte w ubiegły weekend stanowiły znakomitą okazję, by podziwiać i docenić wyjątkowy urok elegancko zaaranżowanej rezydencji. Wnętrze domu pokazowego w podwarszawskim Walendowie zostało bowiem zaprojektowane przez renomowane brytyjskie studio Alexander James Interiors.
Osiedle Ventana. Alexander James, projekt jadalni.


Alexander James Interiors to uznana marka nie tylko na brytyjskim, ale i światowym rynku aranżacji wnętrz. W styczniu na Modern LOKUM przeczytać można było wpis: przepis na klasyczne, eleganckie wnętrze, prezentujący jedną z ostatnich realizacji w UK. 

Do współpracy przy wykańczaniu wnętrz podwarszawskiej rezydencji designerów zaprosił deweloper, Westmark Polska, który należy do potężnej brytyjskiej grupy kapitałowej Lewis Trust Group. Dzięki temu powstało wyjątkowe wnętrze, łączące stonowany szyk klasyki z nowoczesną funkcjonalnością. Ponadczasowa i stylowa realizacja zachwyca wysoką jakością wykonania i dbałością o każdy szczegół.

Dom jest dwupoziomowy. Parter pomyślano jako reprezentacyjne centrum życia rodziny. Tu mieści się kuchnia oraz salon połączony z jadalnią. Umowną granicę w otwartej przestrzeni wyznacza podłoga, która poza kuchnią wyłożona jest olejowaną duńską deską z drewna orzechowego. Styl glamour zręcznie tworzą klasyczne formy, naturalne materiały oraz wysmakowane detale: eleganckie stoliki i lampy, kryształowe żyrandole, liczne lustra i szklane meble oraz wygodne, starannie wykończone, welurowe krzesła i kanapy.  

Na piętrze zlokalizowano trzy wygodne sypialnie z garderobami, gabinet do pracy oraz trzy łazienki typu en-suite lub rodzinne. Wnętrza wyraźnie nawiązują do klasycznych stylizacji na parterze. W pomieszczeniach atmosferę sprzyjającą relaksowi tworzy dyskretne oświetlenie. Na ścianach dominują płócienne tapety, a w oknach jasne, grube zasłony. Zresztą sami popatrzcie...

Osiedle Ventana. Alexander James, projekt wnętrz.
Osiedle Ventana. Alexander James, jadalnia
Osiedle Ventana. Alexander James, projekt salonu.
Osiedle Ventana. Alexander James, kuchnia.
Osiedle Ventana. Alexander James, sypialnia I.
Osiedle Ventana. Alexander James, projekt sypialni I. 
Osiedle Ventana. Alexander James. Sypialnia II.
Osiedle Ventana. Alexander James. Sypialnia III.

Brak komentarzy: