piątek, 16 maja 2014

Pokój nastolatka i łóżko w podeście

Aranżacja pokoju nastolatka to prawdziwe wyzwanie. Pod uwagę należy wziąć bowiem gust użytkownika, który nie chce być traktowany jak dziecko. Ma własne oczekiwania wobec estetyki wnętrza. Pragnie zaznaczyć swą indywidualność czy zainteresowania. Do tego jeszcze uwzględnić trzeba ograniczenia przestrzeni i funkcjonalności mebli...
Pokój nastolatka
Chęć podkreślenia własnego stylu, dążenie do oryginalności i przełamywania sztampowych rozwiązań skutkować może całkiem ciekawymi pomysłami na urządzenie pokoju nastolatka. Jednym z nich jest łóżko w podeście. Zobaczcie pracę ukraińskiej  projektantki Svetlany Kolb.

Podest w pokoju stanowi obszar roboczy: to tu zlokalizowane jest biurko, szafki, półki, a nawet szafa. Wysoki na trzy stopnie, z powodzeniem ukrywa duże, wygodne łóżko, które wysuwane bywa w ciągu nocy. Nie ma tu mowy o ascezie materaca na podłodze, który chowany jest pod 20 cm podestem. To zdecydowanie bardziej komfortowa wersja tego pomysłu.

Warto zwrócić uwagę na użyte w projekcie kolory i materiały. Oryginalność nie musi oznaczać krzykliwych barw czy ekscentrycznego eklektyzmu. W pokoju biel ścian zestawiono z jasnym, "ciepłym" drewnem podłóg czy drzwi. W ten sposób osiągnięto efekt skandynawskiego minimalizmu. Wrażenie pogłębia prostota nielicznych, podstawowych wręcz mebli. Akcentem indywidualizującym wnętrze są grafiki na ścianach.
Łóżko chowane w podeście
Pokój nastolatka
Fot. Ilconte.ru

1 komentarz:

Kasia pisze...

My też niedługo będziemy robić remont w pokoju naszego dziecka. Do wymiany mamy praktycznie wszystko, więc chyba poczekamy aż będzie troche cieplej. Zaczęłam się nawet rozglądać za ciekawymi opcjami i natrafiłam na - link Nie wiedziałam, że w internecie można znaleźć takie ciekawe sklepy.