środa, 25 czerwca 2014

Łazienka w aranżacji M. Zienia

Jak stylowo urządzić łazienkę? To nie tylko kwestia obrania określonej kolorystyki glazury, terakoty czy mebli. Zdecydować trzeba o charakterze wnętrza: wystroju klasycznym, nowoczesnym lub całkiem retro... Przy tym wszystkim nie można zapomnieć o funkcjonalności mebli, ergonomii przestrzeni itp. Jakie pomysły na łazienkę ma topowy polski projektant, Maciej Zień?
Zień: projekt łazienki, rezydencja Naruszewicza
Modowy projektant od początku swej działalności na gruncie dizajnu wnętrzarskiego zdążył już przyzwyczaić nas do gry w Black & White. Jego aranżacje to zabawa kontrastem, który w łazience wygląda nadspodziewanie dobrze. Mało tego, pozwala nawet na pewną dowolność stylu. Znakomicie sprawdza się w nowoczesnych pomieszczeniach, gdzie wystarczy dobrać odpowiednie płytki ceramiczne i meble. Równie dobrze wypada we wnętrzach klasycznych.


Łazienka w inwestycji Angel Wawel w Krakowie
Projekt łazienki M. Zienia. Kolekcja Monaco dla Tubądzin.
Autorska kolekcja Zienia dla Tubądzin
Zupełnie inną wersję łazienki odnajdujemy w apartamentowcach na osiedlu Ventana. Tu dominują rozświetlone bielą klasyczne beże i spokojna elegancja z domieszką glamour. Jasna kolorystyka łazienki współgra z dodatkami dekoracyjnymi Eichholtz. Nie brakuje blasku luster, szkła, srebrnych elementów wykończeniowych mebli itp.
Projekt łazienki w apartamentowcach Ventana w Walendowie
Czasami projektant wprowadza dla równowagi inny kolor, łagodząc oczywisty antagonizm barw, wprowadzając jednocześnie do łazienki nastrój. Tak stało się w projekcie łazienki w apartamencie przy ul. Grzybowskiej czy Qbik Manhattan przy Woronicza. Fiolet ścian w zestawieniu z lśniącymi czarnymi meblami oraz kaflami na ścianach tworzy elegancką atmosferę mrocznego glamouru.

Projekt łazienki, Woronicza Qbik Manhattan
Apartament Grzybowska. Projekt łazienki M. Zienia

Brak komentarzy: