środa, 25 czerwca 2014

Łazienka w aranżacji M. Zienia

Jak stylowo urządzić łazienkę? To nie tylko kwestia obrania określonej kolorystyki glazury, terakoty czy mebli. Zdecydować trzeba o charakterze wnętrza: wystroju klasycznym, nowoczesnym lub całkiem retro... Przy tym wszystkim nie można zapomnieć o funkcjonalności mebli, ergonomii przestrzeni itp. Jakie pomysły na łazienkę ma topowy polski projektant, Maciej Zień?
Zień: projekt łazienki, rezydencja Naruszewicza
Modowy projektant od początku swej działalności na gruncie dizajnu wnętrzarskiego zdążył już przyzwyczaić nas do gry w Black & White. Jego aranżacje to zabawa kontrastem, który w łazience wygląda nadspodziewanie dobrze. Mało tego, pozwala nawet na pewną dowolność stylu. Znakomicie sprawdza się w nowoczesnych pomieszczeniach, gdzie wystarczy dobrać odpowiednie płytki ceramiczne i meble. Równie dobrze wypada we wnętrzach klasycznych.


Łazienka w inwestycji Angel Wawel w Krakowie
Projekt łazienki M. Zienia. Kolekcja Monaco dla Tubądzin.
Autorska kolekcja Zienia dla Tubądzin
Zupełnie inną wersję łazienki odnajdujemy w apartamentowcach na osiedlu Ventana. Tu dominują rozświetlone bielą klasyczne beże i spokojna elegancja z domieszką glamour. Jasna kolorystyka łazienki współgra z dodatkami dekoracyjnymi Eichholtz. Nie brakuje blasku luster, szkła, srebrnych elementów wykończeniowych mebli itp.
Projekt łazienki w apartamentowcach Ventana w Walendowie
Czasami projektant wprowadza dla równowagi inny kolor, łagodząc oczywisty antagonizm barw, wprowadzając jednocześnie do łazienki nastrój. Tak stało się w projekcie łazienki w apartamencie przy ul. Grzybowskiej czy Qbik Manhattan przy Woronicza. Fiolet ścian w zestawieniu z lśniącymi czarnymi meblami oraz kaflami na ścianach tworzy elegancką atmosferę mrocznego glamouru.

Projekt łazienki, Woronicza Qbik Manhattan
Apartament Grzybowska. Projekt łazienki M. Zienia

1 komentarz:

Kasia pisze...

Łazienka to bardzo ważne miejsce w każdym mieszkaniu. Stale narażone jest na działanie wody, więc musi zostać dobrze zabezpieczenie przed jej działaniem. Niezwykle istotna jest również instalacja elektryczna. Ostatnio znalazłam listwy zaciskowe które mogą się przydać podczas jej remontu.