środa, 18 czerwca 2014

Meble kompaktowe: nowoczesna kuchnia Chop Chop

Co okazało się ostatnim hitem targów Archi Expo? Kompaktowe meble do kuchni. To zresztą nawet nie meble, a raczej lekkie kombajny kuchenne, przypominające na pierwszy rzut oka proste stoliki... Chop Chop Kitchen to nic innego jak "kuchnia w trymiga" :) Jej pomysłodawca, Dirk Biotto, zajmujący się dotąd projektowaniem przemysłowym, postanowił stworzyć coś funkcjonalnego dla domu, kuchenne stanowisko robocze, gdzie szybko i bez trudu przygotować można smaczny posiłek.

Chop Chop Kitchen

Biotto, szukający w swej pracy nieuchwytnych interakcji pomiędzy użytkownikami a obiektami w przestrzeni użytkowej, również i tym razem skupił się na tym, jak poprawić komfort życia i na nowo zinterpretować to, co zdawałoby się jest już kompletne. Jego projekt stanowi w tym sensie ukłon w stronę osób starszych i schorowanych, które w typowej kuchni mogą czuć się zagubione.

Chop Chop Kitchen to rozwiązanie, gdzie wszystko, co potrzebne do przygotowania posiłku, znajduje się z zasięgu oczu i rąk. Lekka konstrukcja stolika, choć niepozorna i nie przytłacza nawet niewielkiej kuchni, może zadziwiać funkcjonalnością i licznymi udogodnieniami. Regulowana wysokość blatu. Nachylona powierzchnia zlewu, ułatwiająca wkładanie lub wyjmowanie naczyń. Perforowany pionowy panel mocowany z tyłu stolika, który umożliwia zawieszenie niezbędnych na co dzień przyborów i naczyń. Wreszcie ruchomy odcinek blatu, który pozwala uchronić słoiki lub butelki przed przypadkowym strąceniem. Długo by jeszcze wymieniać, więc po prostu popatrzcie i oceńcie, czy projekt rzeczywiście zasługuje na uznanie.

Kuchenne stanowisko robocze. Zagłębienie w blacie ułatwia krojenie chleba.
Kombajn kuchenny projektu Dirka Biotto. Mycie naczyń ułatwia bateria z wyciąganą wylewką.
Kompaktowe meble idealne do małej kuchni
W Chop Chop Kitchen wszystko jest "na oczach" i "pod ręką"
Pomysł na szufladę, która jest nie tylko schowkiem, ale i uzupełnieniem wbudowanej w blat tarki.
Chop Chop Kitchen to kompaktowe meble modułowe

Brak komentarzy: