wtorek, 24 czerwca 2014

Pomysł na ścianę glamour: metaliczna farba dekoracyjna

Co zrobić, by ściana w salonie nie była jak "wszędzie u wszystkich"? Zwykła farba i pomysłowe techniki wykończeniowe mogą zdziałać cuda. Tym razem kilka sposobów na wykorzystanie farb dekoracyjnych z metalicznym połyskiem, które znakomicie pasować będą do wnętrz glamour.
Fot. Ecorson farba dekoracyjna z metalicznym połyskiem

O glamour powiedziano i napisano już chyba wszystko. Wnętrze glamour skrzy się i lśni blaskiem luster, szkła, metalu, srebrnych lub złotych dodatków. Ale czarować luksusowym przepychem mogą również ściany

Dzisiejsze farby, tworzone na bazie żywic akrylowych oraz dodatków metaliczno-perłowych, podkreślają urok wnętrza, nadając  mu wyszukanego charakteru i elegancji poprzez wspaniałą grę światła i perłowe refleksy. To zasługa połyskujących drobinek brokatu, pigmentów i cząsteczek kwarcu. Choć efekt końcowy w dużej mierze zależy od zastosowania i rozmieszczenia punktów świetlnych albo od naturalnych warunków oświetleniowych, rozwiązanie pozwala rozświetlić pomieszczenie i stworzyć wrażenie przestrzeni.

Poza efektem glamour dekoracyjne farby mają jeszcze tę zaletę, że element wykończenia, wzór  zależy od inwencji wykonawcy oraz wybranej techniki. Farbę można nanosić szczotką, wałkiem, euromalem, pacą lub natryskowo, na powierzchnie gładkie oraz strukturalne. Porady w tym zakresie znaleźć można na stronie Akademii Technik Malarskich marki Dekoral.

W sklepach bez trudu znajdziemy różnego rodzaju farby dekoracyjne z metalicznym połyskiem. Produktów takich należy szukać w ofercie: np. Ecorson, Novacolor, Estrelia, Dulux, Dekoral, Tikkurila Be Special Decor, Magnat Mettalico czy Jeger Cristal. Ich ceny, a także wydajność waha się od 6-15m2/litr, a ceny mieszczą się w przedziale ok. 60-70 zł/ 1l lub ponad 300 zł za opakowanie 2,5kg.

Ecorson Sahara Alumino: chromatyczne efekty zależą od padania światła.
 Farba Ecorson Corado: przy zachowaniu odpowiedniego sposobu nanoszenia, pozostawiona na powierzchni w niewielkiej ilości, będzie mienić się perliście, natomiast nanoszona grubiej - nada efekt matowego aksamitu.
Ecorson Perlagrande, farba perłowo-brokatowa
Farba Ecorson Lumicca: brokatowa farba transparentna występuje w trzech bazach: silver, gold, multicol.
Farba Ecorson Lumicenta pozwala osiągnąć jednolity, welurowo - aksamitny, a zarazem perłowy efekt.
Farba Ecorson LUNA SILVER & GOLD
Przecierka farby Ecorson Jeans Velatura wywołuje naturalne smugi, przetarcia oraz cienie, podobne do zgrzebnej tkaniny drapanej, czy ratanu, a zastosowana w odcieniach niebieskiego - do dekatyzowanego jeansu.

Brak komentarzy: