poniedziałek, 23 marca 2015

Aneks kuchenny: kuchnia ukryta w salonie

Jak urządzić salon, w którym powinna zmieścić się kuchnia? Jednym ze sposobów jest wyraźne podkreślenie odrębności części kuchennej. Granicę na podłodze wyznacza wówczas terakota, w odróżnieniu od klepki czy paneli (czasem wykładziny) w salonie. Bywa nawet, że sama kolorystyka ścian i mebli w kuchni jest inna niż w pokoju dziennym.

Najczęściej jednak decydujemy się tak zaaranżować aneks kuchenny, by funkcje obu pomieszczeń połączyć płynnie i dość bezboleśnie. Stylistyka mebli w salonie komponuje się z zabudową kuchenną, nie ma podziału ani na ścianach, ani na podłodze. 

Co zrobić, gdy aneks kuchenny nie jest rozwiązaniem, które nam odpowiada? Włoscy projektanci podpowiadają, że kuchnię można ukryć w salonie. Najlepszym tego przykładem jest kompaktowa zabudowa kuchenna firmy Snaidero.

Jej największą zaletą jest maksymalne wykorzystanie każdego centymetra. Dostępna w dwóch opcjach (162,4 lub 182,4 cm szerokości) "miniaturowa" kuchnia spełnia wszystkie niezbędne funkcje, umożliwiając przechowywanie naczyń i żywności, przygotowanie posiłków, zmywanie i oczywiście gotowanie. Przy tym wszystkim to popis niezwykłego połączenia ergonomii i dizajnu.

Sneidero: kuchnia w salonie
Ukryta kuchnia w salonie
Kompaktowa zabudowa kuchenna
Aneks kuchenny z ukrytą kuchnią
Uwierzycie, że patrzycie na zabudowę kuchenną?

4 komentarze:

Unknown pisze...


Hey there! Do you know if they make any plugins to protect against hackers? I'm kinda paranoid about losing everything I've worked hard on. Any suggestions? gmail.com login

Anna Grzelak pisze...

Bardzo pomysłowo zaaranżowane pomieszczenie kuchenne. Uważam, że każda kuchnia powinna być jak najlepiej wyposażona w niezbędne akcesoria do przygotowywania potraw. Ja w tego typu akcesoria zaopatruję się głównie w sklepach online np. https://duka.com/pl/. Z reguły w takich miejscach można znaleźć praktycznie wszystko co powinno znaleźć się w nowoczesnym pomieszczeniu kuchennym.

Izabella Nowotka pisze...

Oczywiście u nas w kraju są bardzo modne aneksy kuchenne i wielu mieszkaniach można je spotkać. Ja jednak postawiłam na oddzielną kuchnię gdyż tak mi się bardziej podoba. Jestem zdania, że również ważne są same meble do jadalni https://codziennik24.pl/jak-wybrac-idealne-meble-do-jadalni/ i moim zdaniem warto jest czasami chwilkę się zastanowić zanim je kupimy.

Paulina pisze...

I w sumie po co więcej;) Fajna propozycja. Można też poszukać na http://chobotdesign.pl ciekawych rozwiązań dla domu.